14. srpna 2013 11:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Více než třetina Čechů pracuje i o dovolené

V letadle - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V letadle - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Pouze 42 procent zaměstnanců využívá dovolenou ke skutečnému odpočinku. Dalších 18 procent uvádí, že nepracuje, ale pro jistotu občas nahlédne do firemního e-mailu či telefonu, aby vědělo, co je po návratu do práce čeká. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila agentura Instant Research Ipsos pro společnost Sodexo Benefity mezi více než dvěma stovkami zaměstnanců.

Na 38 procent zaměstnanců si podle průzkumu o dovolené vypne služební e-mail, služebního telefonu se ovšem vzdá málokdo. Pouhých 15 procent dotazovaných je ochotných úplně si služební mobil vypnout. Výsledky jsou ale přece jen pozitivnější proti minulému roku, kdy si služební e-mail nevypínala polovina dotazovaných a mobilní telefon mělo stále po ruce 14 procent respondentů.

ČTĚTE TAKÉ:

Proti loňskému roku si také méně lidí kontroluje služební e-mail či telefon, aby věděli, co je po návratu do pracovního procesu čeká. Zatímco vloni to bylo 37 procent zaměstnanců, nyní je to 18 procent.

"Je potěšitelné, že přibývá zaměstnanců, kteří se již umí na dovolené oprostit od pracovních povinností, protože pouze odpočinutý zaměstnanec může být pro firmu dlouhodobým přínosem," uvedla expertka pro motivaci společnosti Sodexo Magdalena Pořízková.

Lidovky.cz, ČTK