Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Rybicka 11.10.2019 19:29

Jakmile se v Česku začně někomu dařit díky jeho pracovitosti, tak jsou byrokrati a zavistiví Češi ve zbrani.

J. Galamboš 9.10.2019 8:07

Nemám žádnou výtku k Vietnamským obchodníkům. Neprodávají nic horšího než supermarkety. Jejich prodejny jsou k dispozici prakticky neustále. Jsou ochotní, pracovití.

A případné úniky na daních ? Co politici............?

D. Rajninec 9.10.2019 4:47

Nakoniec sa potvdzujú slová nebohého Tomáša Ježka/jeden z autorov Kuponovej privatizácie / z roku 1989 , keď povedal slávnu vetu .

Vytvoríme v ČSR trhové hospodárstvo a potom ho budeme riadiť !

L. Novák 9.10.2019 1:36

Zase jeden státně-byrokratický pseudoproblém zaměřený na (vietnamské?) živnostníky. Koho ty vietnamské večerky ohrožují? Čím?

Rv :-(

Z. Velínský 9.10.2019 0:36

Cože?!! Za co to pan Prouza schovává svůj útok na svobodné a pracovité lidi? Podle této logiky tedy všichni moji konkurenti se mnou společně vytváříme obchodní řetězec. Jsme distributoři stejných věcí, všichni nakupujeme ve stejných velkoobchodech a máme podobné systémy! Totéž všechny IT obchody v ČR. A co teprve hospody, ty mají často stejné systémy a pivo odebírají z několika stejných pivovarů!

M. Jelínek 8.10.2019 20:43

tam utíkají mega daně a u bureše taky

J. Husařík 8.10.2019 19:58

Já se takovým ochodům programově vyhýbám, jelikož jim nedůvěřuji. Nekoupil tam ani balenou vodu.

M. Henrik 8.10.2019 22:18

Na venkově je vietnamská večerka často jediná alternativa. Není důvod bát se tam nakoupit běžný sortiment. Za značkovými specialitami musíte jinam. Kde jinde sedm dní v týdnu od 7 do 7 večer najdete otevřený obchod (mimo supermarkety ve městech)?

D. Rajninec 9.10.2019 4:45

Programovo sa môžete vyhýbať čomu chcete !

Ale na vidieku , keď nejdeš k vietnamcovi , tak si smädný a hladný !

Alebo ideš 10-20 km do okrsného mesta do kauflandu / čo niekedy nie až taký rozdiel/.

A že sa im darí hovorí o tom , že tam chodia miliony ludí !

J. Černý 8.10.2019 19:25

Chytrák Prouza má teplý flíček . Je to universal ;-D

P. Liška 8.10.2019 17:30

Kdyby to byly jen neformální vazby, proč ne. Ale kdo ví, jak fungují pračky špinavých peněz, někdy mu taková večerka připadá jak pěst na oko. Předchozí zkrachovalý český obchod měl poloprázdné regály, večerka na jeho místě je narvaná nijak levným zbožím, EET účtenka jen sporadicky a zákazník jen sem tam nějaký. Chtěl bych verit, že to není nic organizovaného, že to je vyšší stupeň podnikání pracovitych jednotlivců po předchozím stánkaření a že to nemá nic společného s legalizací příjmů z ... . Když se k tomu přidá nechuť kontrolorů, úmyslné vyhýbání se pokutám a uzavřenost komunity, je to prostě obrázek, který jen těžko evokuje pouze dojmy spojené s pověstnou pracovitostí. Je pravděpodobné, že za mnoha večerkami stojí selfmademani, jen ta poloha článku "malí pracovití proti molochům" mi dvakrát nesedí.

J. T 8.10.2019 17:19

No, je přece úplně jedno, jestli je to řetězec nebo ne. Hlavní je, že nejsou líní jak mnozí Češi, mají slušné otevírací doby, a jsou levnější. Šetří tedy čas běžným občanům, a čas jsou peníze. Nerozumím byrokracii, tu jsem nestudoval, ale potřebuju rychle a kvalitně nakupovat, a to mi náš prodejce 20m od vchodu nabízí. Úřady nedávají žádnou přidanou hodnotu, jen ubranou, a navíc cílem není daně zvyšovat..ekonomický růst je nejrychlejší při nízkých daních..ale to by musela být většina úředníků vyhozena a mnohé státní úřady zakázány..

J. Vávra 8.10.2019 17:18

Takze v Bruselu kopal Prouza za EU a v Cechach za mezinarodni retezce proti malym prodejnam. Dobrak od kosti, to se pozna.

J. Tachovsky 8.10.2019 16:42

Jednak to neni retezec, ale spousta nezavislych prodejcu. Pak to zavadi rasismem. Nemuzou prece zakleknout na nekoho jen proto, ze je to Vietnamec. No a navic vietnamske vecerky patri k tem nejlepsim kramum, co u nas jsou.

Z. Pátek 8.10.2019 16:39

Tento vietnamský "řetězec" mi bůhvíproč v české obchodní síti s potravinami připadá jako nejzdravější (čímž nemyslím kvalitu zeleniny nebo šunky, ale kvalitu byznysu). A všechna Tesca a Penny-markety nechť se jdou bodnout. Na pultech srágory, personál pod psa, manýry jak za Husáka a ceny nepřiměřené.

H. Kotaz 8.10.2019 16:31

Jenom večerky ? To je propletený s tržnicemi, obchody s ostatním zbožím a centrem v " chráněné " tržnici SAPA. Už téměř 30let.

O. Dei 8.10.2019 16:02

To rozhodně jsou... takovej českovietnamskej coop :D


Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...