28. prosince 2010 9:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vítek chce vést Sazku, aby mohl vyhodit Hušáka a prodat O2 arénu

Radovan Vítek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Vítek | foto: MAFRA - David PortMAFRA

PRAHA Podnikatel Radovan Vítek, který je největším věřitelem společnosti Sazka, chce plnou moc k řízení Sazky a plánuje prodej zadlužené O2 arény v pražských Vysočanech. Řekl to dnes Vítkův společník Josef Lébr. Vítek s Lébrem také chtějí odchod nynějšího šéfa Sazky Aleše Hušáka.

Informovaly o tom dnes Hospodářské noviny.

Vítek hrozí, že firmu pošle do insolvence, "pokud akcionáři nebudou chtít změnu". "Hala se musí prodat, i se ztrátou. Sazka není od toho, aby provozovala haly, ale loterie," řekl deníku Lébr.

Čtěte také

Vítek s Lébrem chtějí do Sazky nalít 2,5 až tři miliardy korun. Podobný plán představila minulý týden finanční skupina Penta, která se o Sazku také zajímá.

Sazka nechtěla Vítkův plán komentovat. "Žádné návrhy jsme neobdrželi. Bylo by předčasné se k něčemu vyjadřovat," řekl mluvčí firmy Zdeněk Zikmund.

Ředitel Sazky Aleš Hušák

Akcionáři nyní řeší, co se Sazkou: zda dál spoléhat na jejího šéfa Aleše Hušáka, či kývnout na nabídky Penty nebo Vítka. "Lébrovy názory mají hlavu a patu. Přeji si, aby se obě velké skupiny (Penta a Vítek) spolu potkaly, a ne aby spolu o Sazku zápasily. V každém případě se musí změnit systém řízení Sazky," řekl listu šéf tenisového svazu Ivo Kaderka. 

Rok 2010 v obrazech

Šéf ČSTV Pavel Kořan uvedl, že "všechny varianty je nutné probrat s právníky, auditory a ve výboru ČSTV". "Pořád vidím možnost přežití Sazky i bez investorů zvenčí," řekl Kořan.

Lidovky.cz, ČTK