4. října 2011 9:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vítek koupil od PPF 19 domů za 5,4 miliardy

tokovo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy tokovo |

PRAHA Czech Property Investments podnikatele Radovana Vítka koupila od skupiny PPF Petra Kellnera 19 kancelářských budov za téměř 5,4 miliardy korun.

Informovala o tom společnost CPI v tiskové zprávě. Obchod již dříve posuzoval a následně povolil antimonopolní úřad.

"Transakce je velice rozmanitá co do majetkového složení, financování i právního zajištění. Jednání trvala téměř rok. V historii CPI Group jde o největší jednorázovou akvizici," uvedl k transakci generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka.

ČTĚTE TAKÉ:

Většina z velkých nájemců 19 budov, jež jsou součástí obchodu, jsou společnosti ze skupiny PPF Group jako Česká pojišťovna nebo Home Credit. Výjimkou je budova Tokovo v Jankovcově ulici v Praze 7, kde je dominantním nájemcem Národní kontrolní úřad.

pojist
pojist
pojist


Nemovitosti jsou kromě Prahy v dalších regionálních městech. V portfoliu se nachází například sídlo pojišťovny v Plzni, Liberci, Brně, Pardubicích, Hradci Králové nebo Ostravě. Celková plocha kancelářských prostor skupiny CPI se díky akvizici podle Havelky ztrojnásobí na více než 180 metrů tisíc čtverečních.

"Tato transakce je v souladu se strategií PPF v oblasti realit v ČR, kde se chceme více soustředit na vlastní developerské projekty než na správu budov," řekl mluvčí PPF Alexej Bechtin.

CO JE CPI?

Investorská a developerská skupina CPI v letošním první pololetí zvýšila meziročně čistý zisk přibližně pětinásobně na 401,1 milionu korun. Tržby firmy vzrostly na 1,03 miliardy korun ze 439,9 milionu za stejné období loňského roku. Kromě toho, že vlastní kancelářské a obchodní plochy, 17 hotelů a loni získala průmyslový areál v Brandýse nad Labem, je CPI Group s 12.600 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR.

Lidovky.cz