Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vítek koupil od PPF 19 domů za 5,4 miliardy

tokovo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy tokovo |

PRAHA Czech Property Investments podnikatele Radovana Vítka koupila od skupiny PPF Petra Kellnera 19 kancelářských budov za téměř 5,4 miliardy korun.

Informovala o tom společnost CPI v tiskové zprávě. Obchod již dříve posuzoval a následně povolil antimonopolní úřad.

"Transakce je velice rozmanitá co do majetkového složení, financování i právního zajištění. Jednání trvala téměř rok. V historii CPI Group jde o největší jednorázovou akvizici," uvedl k transakci generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka.

ČTĚTE TAKÉ:

Většina z velkých nájemců 19 budov, jež jsou součástí obchodu, jsou společnosti ze skupiny PPF Group jako Česká pojišťovna nebo Home Credit. Výjimkou je budova Tokovo v Jankovcově ulici v Praze 7, kde je dominantním nájemcem Národní kontrolní úřad.

pojist
pojist
pojist


Nemovitosti jsou kromě Prahy v dalších regionálních městech. V portfoliu se nachází například sídlo pojišťovny v Plzni, Liberci, Brně, Pardubicích, Hradci Králové nebo Ostravě. Celková plocha kancelářských prostor skupiny CPI se díky akvizici podle Havelky ztrojnásobí na více než 180 metrů tisíc čtverečních.

"Tato transakce je v souladu se strategií PPF v oblasti realit v ČR, kde se chceme více soustředit na vlastní developerské projekty než na správu budov," řekl mluvčí PPF Alexej Bechtin.

CO JE CPI?

Investorská a developerská skupina CPI v letošním první pololetí zvýšila meziročně čistý zisk přibližně pětinásobně na 401,1 milionu korun. Tržby firmy vzrostly na 1,03 miliardy korun ze 439,9 milionu za stejné období loňského roku. Kromě toho, že vlastní kancelářské a obchodní plochy, 17 hotelů a loni získala průmyslový areál v Brandýse nad Labem, je CPI Group s 12.600 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...