Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 0 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vítek se Hušáka nezalekl. V pondělí pošle Sazku do insolvence

Sazka, otevření stadionu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka, otevření stadionu - ilustrační foto | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA V pondělí 17. ledna v 10:00 hodin podá podnikatel Radovan Vítek u Městského soudu v Praze návrh na insolvenci vůči Sazce. Vítek to řekl novinářům. Dodal, že tak učiní s ohledem na nezaplacení jediné koruny z celkové dlužné částky za své pohledávky u Sazky. Vítek skoupil pohledávky za Sazkou celkem za téměř 1,5 miliardy korun. Sazka oprávněnost jeho nároků neuznává.

Podnikatel již dříve vyzval akcionáře Sazky k rychlému řešení situace a výměně jejího vedení. "Podobná vyjádření, jaké předvedl Hušák na tiskové konferenci, se dají těžko brát vážně," řekl Vítek.

Představitelé Sazky v pátek vyhlásili, že firmě nehrozí insolvence, hrozí pouze podání šikanózního návrhu na insolvenci.

Čtěte více

Hušák také zpochybnil původ společností, které koupily od bank pohledávky za Sazkou. "Pana Vítka tam nikde nenacházím. Pokud se k tomu hlásí, pak má velký daňový problém," uvedl Hušák. "Předpokládáme, že (návrh) bude podán kyperským bezdomovcem,

Sazku vlastní ČSTV

Sazka, kterou vlastní ze zhruba 68 procent Český svaz tělesné výchovy, čelí problémům plynoucím zejména z nutnosti vysoké splátky za výstavbu pražské vysočanské O2 areny držitelům dluhopisů. Sazka je největší domácí loterijní firma, vznikla v roce 1956, akciovou společností je od roku 1993. Akcionáři jsou občanská sdružení, působící v tělovýchově a sportu.

Vedení ČSTV ostře kritizoval ministr školství Josef Dobeš - čtěte Spor se vyostřuje. Ministr Dobeš přirovnal ČSTV k sektě.

aby na něm nešlo uplatňovat škody. My ji budeme uplatňovat především po bankách, které nás do této situaci dostaly," podotkl Hušák.

Hušák podle Vítka odmítl pozvání do diskusního pořadu
"Ať si pan Hušák říká co chce, může si být jist, že se mu kyperský bezdomovec v pondělí určitě ozve! To, čím argumentuje, je snůška hloupostí", reagoval pro iHNed.cz Vítek. To, co Sazka předvádí, není podle Vítka nic než "snaha udělat kolem toho mlhu" a udržet stav, jaký je.

Vítek také prohlásil, že Česká televize pro pořad Otázky Václava Moravce pozvala Vítka a Hušáka ke společnému duelu, který se měl odehrát v neděli. Vítek účast slíbil ve čtvrtek. "Bohužel, jak jsme se právě od ČT dozvěděli, Hušák účast odmítl. Z toho lze vyvodit jediné, že se pan Hušák neodvažuje účastnit přímé konfrontace s fakty, což opět jen dokazuje, jak je současná situace neudržitelná," dodal.

"KB nárok uplatňovaný Sazkou popírá"
Sazka vede právní boj i s Komerční bankou, protože neuznává její pohledávku a naopak sama požaduje peníze. KB oznámila, že Sazka na ni podala 29. prosince 2010 u Městského soudu v Praze žalobu o zaplacení částky 574,4 milionu Kč s příslušenstvím.

"Svůj nárok opírá o tvrzení, že jí údajně měla vzniknout škoda miliard Kč údajným poškozením dobré pověsti a dobrého jména společnosti Sazka. Komerční banka nárok uplatňovaný Sazkou popírá a podnikne veškeré právní kroky k tomu, aby žaloba byla v plném rozsahu zamítnuta," sdělila mluvčí KB Monika Klucová.

,
Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!