29. dubna 2009 15:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vlastník Novy má ztrátu téměř miliardu

Adrian Sarbu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adrian Sarbu | foto: gandul.info

BERMUDY Americká společnost Central European Media Enterprises (CME), která mimo jiné vlastní českou televizi Nova, hospodařila v prvním čtvrtletí s čistou ztrátou 44,4 milionu dolarů (zhruba 900 milionů Kč). Před rokem přitom měla čistý zisk necelých patnáct milionů dolarů. Čisté tržby klesly o 37 procent na 140 milionů dolarů.

"První čtvrtletí roku 2009 bylo na všech trzích nejobtížnější v naší historii. Tento trend jsme předpokládali a řídili jsme tržby i náklady tak, abychom omezili dopad poklesu výdajů na reklamu," uvedl prezident společnosti Adrian Sarbu.

Firma nicméně předpověděla, že se trh s televizní reklamou do konce prvního čtvrtletí příštího roku odrazí ode dna. "Nejistota ohledně výdajů na televizní reklamu bude v roce 2009 přetrvávat. Věříme, že výdaje na televizní reklamu dosáhnou dna mezi třetím čtvrtletím 2009 a prvním čtvrtletí 2010," uvedla společnost.

Americký mediální kolos Time Warner se minulý měsíc dohodl, že převezme zhruba 31 procent akcií společnosti CME za 240 milionů dolarů. Firmy CME a Time Warner se rovněž domluvily, že společně v zemích střední a východní Evropy založí nové televizní stanice.

CME působí kromě České republiky rovněž na Slovensku, v Bulharsku, Chorvatsku, Slovinsku, Rumunsku a na Ukrajině. Její televizní stanice může sledovat téměř milionů lidí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz