25. srpna 2009 16:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vltava.cz propustila 80 % zaměstnanců, insolvenci prý překoná

Internetový obchod Vltava.cz je v insolvenci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internetový obchod Vltava.cz je v insolvenci. | foto: Reprofoto

BRNO Společnost Vltava.cz, která provozuje stejnojmenný internetový obchod a také obchod Cybex.cz, za uplynulý více než rok snížila počet zaměstnanců o čtyři pětiny na 20, mění způsob distribuce zboží a spěje prý k vyřešení insolvence. Ve zprávě pro Krajský soud v Brně to uvedl místopředseda představenstva Marek Budín.

V insolvenci se firma nachází od května na svůj vlastní návrh. Soud na ní poté vyhlásil na základě shody většiny věřitelů ochrannou lhůtu, takzvané moratorium, které končí v sobotu.

Podle Budína nyní směřují dva hlavní věřitelé Vltavy.cz, její většinový majitel Milestone Partners a jeden z jejích hlavních dodavatelů zboží, firma SWS, k dohodě a netrvají na insolvenci. Firma všem věřitelům dluží zhruba 34 milionů korun, z toho SWS 16,5 milionu a Milestone Partners 6,3 milionu. Milestone Partners je navíc údajně ochoten i nadále financovat provoz firmy.

Na základě dohody těchto dvou většinových věřitelů soud na konci května vyhlásil nad firmou tříměsíční moratorium, aby vyřešila svou platební neschopnost a reorganizovala svůj provoz. Moratorium poskytuje dlužníkovi dočasnou ochranu před věřiteli a před možným rozhodnutím o úpadku. Firma také nemusela přerušit provoz svých internetových obchodů.

V souvislosti s restrukturalizací firma opustila část kanceláří, přestěhovala sklady a prostory pro osobní odběry a reklamace do menších prostor s nižším nájmem. Téměř vyprodala staré a obtížně prodejné zásoby.

Společnost Vltava.cz patří mezi nejstarší provozovatele internetových obchodů v ČR a na Slovensku. První obchod založila v roce 1996. Firma měla přes 650.000 registrovaných zákazníků. V roce 2007 skončila ve ztrátě bezmála 32 milionů korun, o rok dříve měla čistý zisk 68.000 korun.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz