20. února 2017 14:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Voda místo ryby. Inspekce našla v Albertu šizené balení tilápie nilské

Tilápie nilská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tilápie nilská. | foto: Wikipedia

PRAHA Litoměřický dovozce Frigoexim dodal na český trh z Číny mraženou rybu tilapii, které bylo v balení méně, než avizovala etiketa. Do výrobku byla přidaná voda. Státní zemědělská a potravinářská inspekce rybu odebrala v řetězci Albert.

Prodejce musel výrobek okamžitě stáhnout z obchodů. Šlo o tilápii nilskou, filety bez kostí a kůže s přidanou vodou - glazované v půlkilovém balení s minimální trvanlivostí do 21. září 2017.

„Výrobce uvedl na obale dva údaje o hmotnosti, a to 500 gramů a čistá hmotnost po odkapání 375 gramů. Laboratorní rozbor prokázal, že na povrchu ryby se nacházelo větší množství ledové glazury, než výrobce uvedl, a přidaná voda se nacházela i uvnitř rybího masa, což výrobce na obale neuvedl. Skutečný obsah masa byl pouze 295 gramů,“ popsal mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

S prodejcem zahájila inspekce správní řízení o uložení pokuty. Zvyšování hmotnosti masa pomocí vody už z českých obchodů víceméně vymizelo po důsledných kontrolách a sankcích před několika lety. Výrobci vodu přidávali nejčastěji do kuřecího masa.

Šizené balení tilapie nilské zachytila inspekce v prodejně Albert.

Šizené balení tilapie nilské zachytila inspekce v prodejně Albert.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!