9. října 2012 10:32, aktualizováno  14:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vodafone měl výpadek, desítky tisíc zákazníků si nemohli zavolat

Vodafone. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodafone. Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Mobilní operátor Vodafone po několika hodinách odstranil problémy s přihlašováním do sítě a voláním některých uživatelů. U některých zákazníků ale mohou přetrvávat potíže s dalšími službami. Oznámila to Adéla Konopková z tiskového oddělení firmy.

Výpadek ve středních a východních Čechách a Praze způsobily ráno blíže nespecifikované technické komplikace.

Zákazníkům, kteří měli během dopoledne problém s přihlášením do sítě, operátor doporučil telefon restartovat, pak by se měli dovolat. "V tuto chvíli by mělo být přihlášení do sítě a volání opět funkční.

Nicméně u určité skupiny zákazníků mohou přetrvávat komplikace s dalšími službami. Na odstranění naši technici intenzivně pracují. Všem, které dnešní komplikace postihly, se velice omlouváme," uvedla Konopková.

Podle neoficiálních informací výpadek postihl řádově desítky tisíc uživatelů z celkových 3,3 milionu zákazníků operátora.

"Z důvodu technických komplikací mohou mít od ranních hodin někteří zákazníci potíže s přihlášením do sítě. Naši technici intenzivně pracují na nápravě. Všem, které komplikace postihly, se velice omlouváme. O dalším vývoji budeme informovat," uvedla mluvčí.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?