3. března 2010 11:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vodafone začal jako poslední nabízet neomezené volání, trumfuje cenou

Vodafone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodafone | foto: Lidové noviny

PRAHA Mobilní operátor Vodafone dnes představil změny v nabídce tarifů, zákazníci si je například budou moci libovolně kombinovat. Novinkou je také paušál za neomezené volání ve výši 2700 korun měsíčně. Konkurenční operátoři nabízejí podobný tarif za ceny mírně nižší než 4000 korun za měsíc.

"Zákazníci nám jasně řekli, že chtějí neomezené služby. Dále chtěli služby, které si mohou podle potřeby kdykoli měnit, a to vše bez úvazku na dlouhá léta," uvedl viceprezident Vodafonu pro firemní zákazníky Pavel Hlavinka.

Konkurenti Vodafonu už tarif s neomezeným voláním nabízejí. T-Mobile v lednu představil svůj tarif Grand Plus za 3 990,- Kč měsíčně. Telefonica O2 nabízí O2 Neon XXL za podobných 3 900 korun.

Vlastní tarif
Uživatelé sítě Vodafonu si budou moci rovněž sestavit vlastní tarif, do kterého lze zahrnout libovolné služby z nabídky operátora. Podle Hlavinky tak přichází v úvahu 2625 kombinací.

Pokud bude zákazník chtít například k neomezenému volání i libovolný počet SMS zpráv, připlatí si 350 korun. Kombinaci bude možné podle potřeby měnit.

Sestavení kombinace v takové míře Telefónica O2 a T-Mobile nemají. Všichni operátoři nabízejí slevy a další výhody při nákupu a správě účtu on-line. U Vodafonu činí sleva ze všech služeb deset procent.

Novinky začnou u Vodafonu platit od 6. března, starší tarify si poté budou moci aktivovat pouze firemní zákazníci s písemnou smlouvou.

Lidovky.cz, ČTK