11. března 2011 7:00, aktualizováno  7:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Volkswagen odměňuje. Češi dostanou tisíce korun, Němci tisíce eur

Škoda Auto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Auto | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Koncern Volkswagen loni dosáhl nejlepších výsledků v historii a zaměstnanci se mohou těšit na zvláštní odměny. Lidé ve Škodovce dostanou tři tisíce, pracovníci automobilky Volkswagen čtyři tisíce, u ­Audi pak dokonce šest a půl tisíce.

Čeští odboráři však zuří. Zatímco u nich jde o 3 tisíce korun, u německých automobilek o tisícové odměny v eurech (v korunách by dostali 97 tisíc, resp. 157 tisíc korun). Naopak Češi si přijdou na pouhých 123­ eur.

ČTĚTE TAKÉ

Bonusy jsou podle odborářů přidělovány nespravedlivě. "Pro zaměstnance jsou tyto zprávy nesmírně frustrující. Neustálé zprávy o kárání firmy Škoda, které se valí zejména z německých masmédií, také nepřidají pocitu nadšení," tvrdí v­ týdeníku Škodovácký odborář Jaroslav Povšík, předseda odborů Kovo ve Škodě.

Přišroubovat palubní desku limuzíny Audi A6 dá stejnou práci jako ve Škodě Octavia. Škodováci ale mají smůlu. Audi je třikrát dražší a víc vydělává. Značka Audi vytváří polovinu zisku celého koncernu, ačkoli prodává jen sedminu vozů. Třetinou se na zisku podílí Volkswagen, Škoda zhruba šesti procenty.

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.