8. října 2016 10:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Volkswagen v USA a Kanadě svolává 334 tisíc aut kvůli únikům paliva

Volkswagen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volkswagen. | foto: Reuters

DETROIT Německý automobilový koncern Volkswagen svolává ve Spojených státech a Kanadě do servisů zhruba 334.000 vozů se značkami VW a Audi kvůli únikům paliva. Vyplývá to z páteční zprávy pro regulátory. Volkswagen zatím podle agentury Reuters neupřesnil, zda bude kvůli tomuto problému svolávat rovněž automobily v dalších zemích.

Mluvčí společnosti uvedla, že úniky paliva mohou zvýšit riziko požáru. Dodala však, že firma zatím v souvislosti s tímto problémem neobdržela žádné zprávy o požárech či zraněních.

Volkswagen se již déle než rok potýká se skandálem kolem manipulací s testy emisí. Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) firmu loni v září obvinila, že do vozů s naftovým motorem instalovala software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen pak přiznal, že v USA je tímto softwarem vybaveno takřka 570.000 vozů. Po celém světě se emisní skandál Volkswagenu týká zhruba 11 milionů naftových aut, včetně asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

ČTK