12. září 2012 10:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vstup Facebooku na burzu skončil zklamáním, přiznal Zuckerberg

Mark Zuckerberg | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mark Zuckerberg | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Vstup Facebooku na burzu skončil zklamáním, přiznal ředitel společnosti Mark Zuckerberg. Podle něj ale Wall Street plně nechápe dlouhodobý potenciál, jaký sociální síť má. Akcie Facebooku včera uzavřely obchodování na 19,43 dolarech, jejich upisovací cena v květnu činila 38 dolarů.

Zuckerberg v prvním rozhovoru od úpisu akcií Facebooku řekl, že si finanční trhy neuvědomují, jaký potenciál sociální síť může mít díky mobilním zařízením s připojením na internet. Zároveň ale podotkl, že jeho firma nebude vyvíjet vlastní chytrý telefon se samostatným operačním systémem. Namísto toho bude chtít zajistit, aby systém Facebooku byl kompatibilní s jakýmkoli zařízením, které lidé k připojení k internetu používají.

ČTĚTE TAKÉ:

'Wall Street si potenciál sociální sítě neuvědomuje'

Podle Zuckerberga je také velkou příležitostí pro Facebook vyhledávací systém. Sociální síť prý denně provede kolem jedné miliardy hledání. Šéf sociální sítě, která má na celém světě téměř miliardu uživatelů, ale rovněž připustil, že výsledek vstupu na burzu "zjevně byl zklamáním".

Facebook upisoval akcie za 38 dolarů, jejich cena se ale od května propadla na polovinu. Propad akcií podle Zuckerberga rozhodně nepomohl morálce zaměstnanců Facebooku. Několik vysoce postavených zástupců společnosti své akcie kvůli propadu ceny prodalo.

Lidovky.cz, ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.