9. března 2016 17:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

VW čelí novému skandálu. Obvinění z daňových úniků v Indii se týká i Škody

Logo společnosti Volkswagen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo společnosti Volkswagen. | foto: Reuters

DILLÍ Německý automobilový koncern Volkswagen čelí v Indii obvinění z daňových úniků. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle listu Indian Express se obvinění týká mimo jiné indických aktivit české divize Škoda Auto. Indické úřady prý požadují, aby Volkswagen doplatil na daních 3,23 miliardy rupií (1,2 miliardy korun).

Dále má automobilka uhradit pokutu ve stejné výši. Volkswagen se však proti tomuto požadavku hodlá odvolat, píše Indian Express.

Podniky Volkswagenu působící v Indii podle úřadů připravily státní pokladnu o peníze tím, že používaly k výpočtu daně výrobní cenu automobilů místo ceny účtované konečným zákazníkům. Firma nicméně tvrdí, že postupovala v souladu s běžnou praxí v odvětví, píše DPA.

Volkswagen se nyní potýká s rozsáhlým emisním skandálem. Koncern loni v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových automobilů po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál se kromě jiného týká 1,2 milionu vozů divize Škoda Auto.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz