24. listopadu 2010 11:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Výdaje na sčítáni lidu: 2,48 miliardy, jedna tiskárna stojí 40 milionů

Tiskárna - ilustační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiskárna - ilustační foto. |

ČESKÉBUDĚJOVICE Služba Postservis České pošty tento týden v Brně instaluje novou supervýkonnou tiskárnu, která může vytisknout až tisíc stránek za minutu. Přístroj za víc než 40 milionů korun pošta pořídila především kvůli březnovému sčítání lidu, které zajišťuje.

"Tiskárnu jsme převzali minulý týden, začne fungovat příští týden," řekl  ředitel Postservisu Josef Kadlec.

Pošta má nyní dva podobné přístroje - v Českých Budějovicích a v Brně. Jde o tiskové systémy Océ Jet Stream 1000, které umožňují i takzvaný transpromo tisk, tedy tisk dokumentů ekonomického a obchodního typu (složenky, výpisy z účtů) i s reklamními sděleními. Za měsíc je tiskárna schopna vytisknout 20 milionů stránek rozměru A4.

sčítání lidu

Postservis plní servis hybridní pošty

Postservis pro poštu plní servis v podobě takzvané hybridní pošty, kdy zákazník předává data ke zpracování v elektronické podobě a Postservis je tiskne a obálkuje.

Vyrobené zásilky předává k doručení. Zajišťuje však i obrácenou službu, tedy převedení dokumentů, například vyplněných dotazníků, prostřednictvím skenování a vyhodnocení do elektronické podoby.

Sčítání lidu, domů a bytů se v ČR bude konat v březnu příštího roku; vrací se po deseti letech. Poprvé v historii sčítání se uskuteční ve všech zemích Evropské unie ve stejný rok. Celkový rozpočet na sčítání v Česku je 2,48 miliardy korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!