Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 26 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Výdaje na sčítáni lidu: 2,48 miliardy, jedna tiskárna stojí 40 milionů

Tiskárna - ilustační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiskárna - ilustační foto. |

ČESKÉBUDĚJOVICE Služba Postservis České pošty tento týden v Brně instaluje novou supervýkonnou tiskárnu, která může vytisknout až tisíc stránek za minutu. Přístroj za víc než 40 milionů korun pošta pořídila především kvůli březnovému sčítání lidu, které zajišťuje.

"Tiskárnu jsme převzali minulý týden, začne fungovat příští týden," řekl  ředitel Postservisu Josef Kadlec.

Pošta má nyní dva podobné přístroje - v Českých Budějovicích a v Brně. Jde o tiskové systémy Océ Jet Stream 1000, které umožňují i takzvaný transpromo tisk, tedy tisk dokumentů ekonomického a obchodního typu (složenky, výpisy z účtů) i s reklamními sděleními. Za měsíc je tiskárna schopna vytisknout 20 milionů stránek rozměru A4.

sčítání lidu

Postservis plní servis hybridní pošty

Postservis pro poštu plní servis v podobě takzvané hybridní pošty, kdy zákazník předává data ke zpracování v elektronické podobě a Postservis je tiskne a obálkuje.

Vyrobené zásilky předává k doručení. Zajišťuje však i obrácenou službu, tedy převedení dokumentů, například vyplněných dotazníků, prostřednictvím skenování a vyhodnocení do elektronické podoby.

Sčítání lidu, domů a bytů se v ČR bude konat v březnu příštího roku; vrací se po deseti letech. Poprvé v historii sčítání se uskuteční ve všech zemích Evropské unie ve stejný rok. Celkový rozpočet na sčítání v Česku je 2,48 miliardy korun.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.