24. srpna 2009 16:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vydavatel nejprodávanějšího časopisu světa Reader's Digest je na pokraji krachu

Reader's Digest  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reader's Digest | foto: Reuters

PLEASANTVILLE Společnost Reader's Digest požádala v USA o ochranu před věřiteli. Bankrotová ochrana je součástí plánu restrukturalizace a předcházela jí dohoda s věřiteli o snížení dluhu. Součástí ochrany před věřiteli není obchod v Kanadě, Latinské Americe, Africe, Asii, Austrálii, na Novém Zélandě ani v Evropě.

Žádosti o ochranu před věřiteli předcházela dohoda o snížení dluhu. Věřitelé podle dohody místo části dluhu získají majetkový podíl ve firmě.

Mediální společnost se snaží snížit náklady a podpořit růst od roku 2007, kdy ji převzala investorská skupina Ripplewood Holdings LLC. Společnost má pobočky ve 44 zemích světa. Prodává knihy, časopisy, vzdělávací produkty, hudbu a filmy.

Časopis Readers's Digest je podle firmy největším placeným časopisem na světě podle nákladu. Časopis byl založen v roce 1922. Náklad však výrazně klesl ze svého vrcholu 17 milionů kusů v 70. letech minulého století na loňských osm milionů. Reader's Digest vydává 94 časopisů a prodává kolem 40 milionů knih a hudebních a filmových nahrávek ročně.

ČTK, Lidovky.cz