4. dubna 2011 13:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Výherce tří milionů ve Sportce chce své peníze

Sportka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sportka - ilustrační foto | foto: Zehl IgorČTK

PRAHA Šestapadesátiletý muž z Čelákovic vyhrál šestého března ve Sportce tři miliony a 350 tisíc. Sazka mu však kvůli svým současným problémům vyplatila pouze 50 tisíc.

O zbylou částku se muž přihlásil v rámci insolvenčního řízení u Městského soudu v Praze. Lidovky.cz to zjistily z insolvenčního rejstříku. 

Vše o kauze Sazka

Tím, že se výherce o své peníze přihlásil u soudu, však zároveň vyšla najevo jeho totožnost, kterou běžně loterijní zákon striktně tají. V rámci insolvenčního řízení však soud všechny registrované přihlášky zveřejňuje. Na webu ministerstva spravedlnosti je tak může najít každý.

V posledních dnech se podle rejstříku o své peníze hlásí především majitelé trafik, od kterých Sazka převzala vratnou zálohu za provozování terminálu.

Záloha závisí na výherci
Sazka dnes shodou okolností zopakovala, že i nadále přijímá sázky a vyplácí výhry. Mluvčí Sazky Jan Tuna připomněl pravidla pro vyplácení vysokých výher daná herním plánem. Při výhře nad dva miliony Kč může být výherci v sídle společnosti v den, kdy se osobně přihlásí a je mu zkontrolována platnost potvrzení o sázce, vyplaceno až 400.000 Kč v hotovosti.

Přesnou výši zálohy si zvolí samotný výherce. V ten samý den začne běžet lhůta 60 dnů na vyplacení celé výhry. U výher do dvou milionů Kč je výše možné zálohy stejná, lhůta na vyplacení celé výhry je pak 30 dnů.

Věřitelé chtějí už dvě miliardy
Věřitelé firmy do pátku přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za 1,962 miliardy Kč. Stejný den začal v loterijní společnosti Finanční úřad pro Prahu 9 kontrolu účetnictví. V úterý se má konat schůze představenstva Sazky, kde by se jeho členové měli dozvědět informace o reorganizačním plánu společnosti, který připravuje šéf Sazky Aleš Hušák.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!