24. září 2012 19:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

iPhone 5 je vyprodaný. Apple už prodal přes 5 milionů kusů

iPhone 5 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPhone 5 | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Apple prodal za první tři dny prodeje přes pět milionů kusů svého nejnovějšího mobilního telefonu iPhone 5 a vyprodal jeho zásoby. Poptávka po nové generaci telefonu překonala očekávání firmy, takže počáteční zásoby nestačily uspokojit všechny zájemce.

Značná část zákazníků si tak bude muset počkat na nový iPhone do příštího měsíce. Apple zahájil prodej nových iPhonů v pátek v metropolích Asie, západní Evropy a Severní Ameriky.

ČTĚTE TAKÉ:

O více než týden dříve na něj začal přijímat objednávky a během prvních 24 hodin po zahájení předprodeje získal více než dva miliony objednávek, dvojnásobek ve srovnání s předchozím modelem iPhone 4S. Akcie firmy díky tomu počátkem minulého týdne překonaly hranici 700 dolarů a v pátek jejich kurz vystoupil na nový rekord 705,07 dolaru.

Šťastní majitelé nového iPhone 5.

Šťastní majitelé nového iPhone 5.

Čekání na iPhone 5 od společnosti Apple.

Čekání na iPhone 5 od společnosti Apple.

Nový model má větší displej a je zároveň tenčí i lehčí než předchozí verze. Od tohoto pátku by se měl začít prodávat v České republice a dalších 21 zemích. Do konce roku bude na prodej ve více než 100 zemích světa.

Nový iPhone 5 od Applu

Nový iPhone 5 od Applu

Telefony iPhone se na celkových tržbách společnosti Apple podílejí zhruba polovinou. Firma v uplynulém finančním čtvrtletí zvýšila celkové tržby o 23 procent na 35 miliard dolarů.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.