Neděle 9. května 2021svátek má Ctibor 4 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Speedo i Ralph Lauren ukončili spolupráci s Lochtem. Kvůli vymyšlenému přepadení

Ryan Lochte v Riu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ryan Lochte v Riu. | foto: Reuters

WASHINGTON Americká společnost Speedo, která se specializuje na prodej plaveckého vybavení, ukončila spolupráci s plavcem Ryanem Lochtem. Společnost ukončila spolupráci poté, co si Lochte vymyslel příhodu o přepadení, aby odvrátil pozornost od výtržnictví, kterého se měl dopustit.

Speedo je první velkou firmou, která s Lochtem rozvázala spolupráci. Společnost ve vyjádření uvedla, že ukončuje spolupráci se slavným plavcem poté, co se přiznal, že lhal policii o přepadení, kterého seš měl stát obětí na olympijských hrách v Riu.

Kromě Speedo zrušila spolupráci s Lochtem i další známá firma, oděvní společnost Ralph Lauren.

Firma také uvedla, že daruje část Lochteho peněz charitě. Mělo by se jednat o 50 tisíc dolarů (více než milion korun), které připadnou organizaci Save the Children (Zachraňte děti). Tyto peníze by měly jít na pomoc dětem v Brazílii.

„I když jsme si s Ryanem užili vítězné chvíle a více než deset let byl důležitou součástí našeho týmu, nemůžeme přehlížet jeho chování, které je v rozporu s hodnotami, které Speedo uznává,“ uvedla dále v prohlášení společnost. Dodala také, že si Ryanových vítězství váží a doufá, že se z tohoto případu poučí.

Gunnar Bentz and Jack Conger vyfoceni při odletu z letiště v Riu.
Americký plavec Ryan Lochte si v Riu utrhl pěkný kousek ostudy.

Lochte a tři další plavci se dostali do potíží poté, co si vymysleli historku o přepadení. Po skončení plaveckých soutěží se plavci dopustili výtržností a vandalství na čerpací stanici a pokusili se odvrátit pozornost příhodou o tom, že byli oloupeni falešnými policisty. Za své chování se na twitteru omluvil také samotný Lochte.

Šestinásobný olympijský vítěz Lochte je považován za jednoho z nejlepších plavců na světě. Po Michealu Phelpsovi je považován za druhou americkou plaveckou hvězdu.

Koronavirus si ještě nevšiml, že s ním bojujeme, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vybili jsme mnoho živočišných druhů, tak se nemůžeme divit, že jiný druh zaútočí na nás. Má na to právo, říká...

Test nanorespirátorů a nanoroušek: Polovina chrání jen naoko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Spoléháme se, že díky rouškám a respirátorům budeme patřit k těm šťastným, kterým se podaří uchránit před covidovou...

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

I. Schlägel Jak to v té Americe rychle funguje, co? 7:47 23.8.2016
J. Venc Hm, to bude mít chlapec drahé :) 18:42 22.8.2016
M. Pomichalek Jo za blbost se plati....:-D 20:34 22.8.2016

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!