19. února 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Na Smíchově vyroste další kancelářské centrum. Místo vozovny

Místo bývalé tramvajové vozovny v ulici Na Valentince na pražském Smíchově vyroste sedmipodlažní administrativní budova FIVE! Smíchov Offices. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místo bývalé tramvajové vozovny v ulici Na Valentince na pražském Smíchově vyroste sedmipodlažní administrativní budova FIVE! Smíchov Offices. | foto: fivesmichov.cz

PRAHA Místo bývalé tramvajové vozovny v ulici Na Valentince na pražském Smíchově vyroste sedmipodlažní administrativní budova FIVE! Smíchov Offices. Projekt architektonické kanceláře Qarta Architektura už získal územní rozhodnutí.

Objekt, jehož developerem je společnost Hochtief Development Czech Republic, architekti navrhli jako pětitrakt se dvěma středními chodbami. V přízemí budou kromě haly s centrální recepcí dva komerční prostory a vjezd do dvoupatrových podzemních garáží, kde bude 88 parkovacích míst.

"Industriální charakter budovy se odráží i v interiérech, ve kterých jsou pro připomenutí původní atmosféry použity materiály, jako je pohledový beton, dřevo nebo kov," poznamenal architekt David Wittassek z ateliéru Qarta Architektura.

ČTĚTE TAKÉ:

Čistá podlahová plocha nadzemní části budovy bude 10 573 metrů čtverečních, z toho kanceláří bude 8200 metrů čtverečních, 900 metrů čtverečních je pro obchodní plochy a zhruba 200 metrů čtverečních budou sklady. Podzemní část pak zabere 3232 metrů čtverečních. Developer by chtěl budovu dokončit do konce roku 2015.

Lidovky.cz, ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.