10. července 2012 14:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Copa centrum ve Spálené bude stát 3,3 miliardy

Vizualice bytového a administrativního centra Copa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualice bytového a administrativního centra Copa | foto: ČTK

PRAHA Výstavba kancelářského a obchodního centra Copa ve Spálené ulici v Praze bude stát celkem asi 3,3 miliardy korun. Oznámila to skupina CPI miliardáře Radovana Vítka, která vlastní polovinu projektu. Druhou půlku kontroluje podnikatel Sebastian Pawlowski. Kvůli stavbě se dnes na dva roky uzavřela stanice metra B Národní třída.

Vlastní stavební náklady budou tvořit zhruba polovinu z celkové investice.

ČTĚTE VÍCE:

Stavba centra na Národní dopravu nezkomplikuje, říká expert

Staveniště ve Spálené, kde vyroste Copa centrum

Staveniště ve Spálené, kde vyroste Copa centrum

Půl miliardy korun za stanici metra

Copa centrum

Vizualice bytového a administrativního centra Copa

Vizualice bytového a administrativního centra Copa

Multifunkční objekt by měl mít čtyři podzemní a sedm nebo osm nadzemních podlaží. V šesti propojených budovách se plánují byty, kanceláře, pasáže s obchody a podle dřívějších informací i parkoviště pro 250 aut. Objekt bude propojen s obchodním domem Tesco.

"Stavební náklady komplexu včetně části vestibulu stanice metra B Národní třída dosahují 1,5 miliardy korun," uvedl projektový manažer CPI Group Petr Beránek. Generálním dodavatelem stavby je Metrostav. Dopravní podnik za rekonstrukci stanice metra zaplatí přes půl miliardy korun.

Podle dopravního podniku se stavba dotkne 21 000 cestujících, kteří stanici denně využívají. Lidé budou vystupovat buď ve stanici metra Můstek, nebo Karlovo náměstí. Provoz tramvají zůstane beze změny.

Výstavbu Copa centra o několik let zdrželo rozhodování ministerstva kultury o památkové ochraně gotických sklepů, které se u Národní třídy našly.

Lidovky.cz, ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.