29. června 2016 17:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Výživový koktejl od Herbalifu je ošizený o slibovaný vitamin, ukázaly testy

Koktejlová směs Herbalife podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koktejlová směs Herbalife podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce... | foto: SZPI

BRNO Koktejlová směs Herbalife podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) klamala zákazníky informacemi o obsahu vitaminu D. Jeho obsah byl po laboratorním rozboru zhruba o třetinu nižší, než bylo uvedeno na obalu. Inspektoři závadnou šarži už stáhli.

SZPI aktuálně pokračuje v kontrolách internetového prodeje včetně prodeje takzvaných potravin pro zvláštní výživu. Do nich spadá i koktejl Herbalife.

Konkrétně jde o výrobek s názvem Formula 1 Sport vanilka, Výživná bílkovinná koktejlová směs v prášku v balení 780 g, s označením data minimální trvanlivosti do 9/2016, označení šarže: 994669BG3.

Dovozcem do Česka byla pražská firma Calwell, potravina je amerického původu. „Informace na obalu mohla uvést spotřebitele v omyl ohledně obsahu vitaminu D,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspektoři odebrali závadnou šarži prostřednictvím e-shopu www.herbaprodukt.cz a s jeho provozovatelem Tomášem Gardiančíkem zahájí správní řízení o uložení pokuty.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz