16. listopadu 2015 13:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vzniká hotelový obr číslo 1. Marriott koupí svého konkurenta Starwood

Hotel sítě Marriott v Dubaji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hotel sítě Marriott v Dubaji. | foto: Shutterstock

NEW YORK Hotelový řetězec Marriott International koupí za 12,2 miliardy dolarů (307,1 miliardy korun) konkurenční Starwood Hotels & Resorts Worldwide. Spojením vznikne největší hotelový řetězec na světě.

Cena je částečně v akciích a v hotovosti. Po dokončení transakce by současní akcionáři firmy Starwood měli mít v nové, sloučené společnosti podíl 37 procent. Dohoda by měla být dokončena v polovině příštího roku, uvedla agentura Reuters.

Dohromady budou mít řetězce více než 5500 hotelů s 1,1 milionu pokojů ve více než 100 zemích světa, včetně Česka

Starwood vlastní hotelové řetězce Sheraton, Westin nebo St. Regis a provozuje asi 1 270 zařízení ve sto zemích světa. Firma letos na jaře oznámila, že zvažuje nové strategické možnosti své budoucnosti.

V létě se v médiích objevily zprávy, že Starwood vede jednání o svém převzetí s největší hotelovou společností světa InterContinental Hotels (IHG) a dalším provozovatelem hotelů Wyndham Woldwide a že se o něj uchází také čínský státní investiční fond a dvě velké čínské společnosti. Koncem října se pak objevila zpráva, že o převzetí Starwood má zájem řetězec Hyatt Hotels.

Marriott provozuje hotely jak pod stejnou značkou, tak pod dalšími osmnácti značkami, včetně Ritz-Carlton, Residence Inn, Courtyard či Renaissance. provozuje přes 4 300 hotelů a rezortů v 85 zemích. V loňském fiskálním roce příjmy firmy činily téměř 14 miliard dolarů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!