8. listopadu 2015 11:29 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Wanzl letos pro Deutsche Post vyrobí rekordních 14 tisíc kontejnerů

Rekordních 14 tisíc přepravních kontejnerů letos vyrobí pro německou poštu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rekordních 14 tisíc přepravních kontejnerů letos vyrobí pro německou poštu... | foto: ČTK

HNĚVOTÍN Rekordních 14 tisíc přepravních kontejnerů letos vyrobí pro německou poštu společnost Wanzl z Hněvotína u Olomouce. Speciální kontejnery hněvotínský Wanzl dodává Deutsche Post od konce roku 2013 a jejich produkce od té doby výrazně roste, řekl jednatel a ředitel společnosti Wanzl Roman Adami.

„V roce 2013 jsme vyrobili prvních 2000 kontejnerů, loni ve dvou sériích 10 tisíc a letos jich Deutsche Post dodáme 14 tisíc. Kontrakt má dlouhodobý charakter a předpokládám, že budeme ve výrobě těchto kontejnerů pokračovat nejméně další dva až tři roky,“ uvedl Adami.

Zakázka pro německou poštu výrazně zvyšuje tržby hněvotínského závodu, který patří do německého koncernu Wanzl. „Loni jsme za tyto kontejnery utržili více než 100 milionů korun a letos budou tyto naše příjmy ještě vyšší. I díky nim jsme loni vykázali rekordní tržby,“ podotkl Adami.

Reference pro továrnu

Kontrakt uzavřený s Deutsche Post je pro hněvotínskou továrnu Wanzl také významnou referencí. „Deutsche Post můžou totiž dodávat pouze zákazníci, kteří prokážou vysokou míru dodavatelské spolehlivosti a výrobní kvality. Otevírá nám to dveře u dalších zákazníků v Německu,“ řekl Adami.

Kontejner byl speciálně vyvinutý pro potřeby Deutsche Post a na jeho konstrukci se podíleli i odborníci z hněvotínského závodu Wanzl. „Deutsche Post nové kontejnery používá pro sebe i obchodní partnery. Prostřednictvím DHL poskytuje logistické služby velkým hráčům v oblasti internetového obchodu, jako je například americký Amazon,“ dodal Adami.

Rekordních 14 tisíc přepravních kontejnerů letos vyrobí pro německou poštu...
Rekordních 14 tisíc přepravních kontejnerů letos vyrobí pro německou poštu...

Společnost Wanzl loni díky novým zakázkám zvýšila tržby meziročně o 40 procent na rekordních 814 milionů. Firma v roce 2014 získala nové zakázky především u odběratelů z výrobního sektoru a vyšší tržby měla také za dodávky obchodníkům.

Wanzl v Hněvotíně vyrábí i drátěné polotovary pro výrobu nákupních vozíků či košíků. Část výrobků firma sama kompletuje do finální podoby a zajišťuje montáž a servis výrobků koncernu Wanzl, jako jsou regálové systémy, pokladní boxy či zařízení pro logistiku a průmysl.

KOncern Wanzl

Pobočka Wanzl pro ČR byla založena v roce 1991 v Olomouci. Firma nejdříve sídlila v pronajatých kancelářích v Olomouci, o pět let později byl v Hněvotíně otevřen i výrobní závod. Později byl rozšířen o další výrobní halu a galvanovnu. Firma nyní zaměstnává zhruba 300 pracovníků. Koncern Wanzl je největším výrobcem nákupních vozíků na světě, ročně jich vyrobí přes tři miliony. Skupina Wanzl zaměstnává asi 4000 pracovníků ve 20 pobočkách i řadě obchodních zastoupení na celém světě a 11 výrobních závodech v Německu, Francii, Číně, USA, Kanadě, Británii a ČR.

ČTK