Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Webový obchod neposílá zboží a nevrací peníze

Nákupy přes internet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nákupy přes internet | foto: Shutterstock

PRAHA Spotřebitelské sdružení Test varuje před internetovým obchodem www.24levne.cz, který podle jeho zákazníků nedodává zaplacené zboží a nevrací peníze. Informoval o tom právní poradce časopisu dTest Jan Votočka. Vyjádření provozovatele internetového obchodu www.24levne.cz se zatím nepodařilo získat.

"Zpočátku se u tohoto e-shopu objevovaly problémy s tím, že zákazníkům nebyly dodávány doklady a záruční listy, nebo jim portál zaslal zcela jiné zboží, než si objednali. Nyní však obchod přestal dodávat zboží úplně, ovšem i nadále jej nabízí a přijímá platby nic netušících zákazníků," uvedl Votočka.

ČTĚTE TAKÉ:

Internetový obchod www.24levne.cz se svými zákazníky podle Votočky nekomunikuje. Lidé, kteří nedostali objednané zboží, mohou odstoupit od smlouvy a obrátit se na soud s žádostí o vydání platebního rozkazu.

Votočka ovšem upozornil, že řízení může trvat i několik měsíců a není jisté, zda osoby stojící za tímto internetovým obchodem do té doby nevyvedou získané peníze na nedostupné účty v zahraničí, jako tomu bylo u podobných případů již dříve. Časopis dTest proto zvažuje podání trestního oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

"Tento obchod je nebezpečný i tím, že nabízí velice širokou paletu zboží. Reálně proto hrozí, že svou nabídkou osloví daleko větší množství důvěřivých zákazníků. Proto jsme již vyzvali provozovatele domény, aby adresu www.24levne.cz zablokoval," dodal Votočka.

Stránky internetového ochodu www.24levne.cz, který nabízí například spotřební elektroniku, oblečení či sportovní potřeby, stále fungují. Na telefonním čísle uvedeném v kontaktech hovor nikdo nepřijímal. Jako provozovatelka tohoto internetového obchodu je uvedena polská podnikatelka Katarzyna Klimczak. Majitelem domény www.24levne.cz je Slawomir Klimczak.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!