2. března 2011 12:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Williams má špatný rozjezd, akcie po vstupu na burzu klesají

Formule 1 - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Formule 1 - ilustrační foto | foto: Reuters

FRANKFURT Akcie společnosti Williams Grand Prix Holdings Plc, provozovatele závodního týmu formule 1, po svém debutu na burze klesají a dopoledne ztrácely až pět procent. Williams nabídl v rámci primární nabídky k prodeji 2,4 milionu akcií, což představuje podíl zhruba 24 procent. Cena byla stanovena na 25 eur za akcii, což ohodnocuje nabídku na 60 milionů eur (1,5 miliardy Kč).

"To je to, co jsem očekával, a myslím si, že to nebude pro Williams snadné," řekl agentuře Reuters jeden z obchodníků, který se nepřál být jmenován. Podle něj byla formule 1 obchodníky považována za rizikový sektor pro investice.

Předseda Williamsu Adam Parr však upozornil, že první obchodní den obvykle ještě neukáže, zda má firma růstový potenciál a jaký bude její budoucí vývoj. Dodal, že jakmile to bude možné, má firma v úmyslu po primární nabídce začít vyplácet dividendy.

Před polednem se akcie firmy obchodovaly za 24,15 eura, což představovalo pokles o 3,5 procenta. Během dne se propadly až na 23,93 eura.

Tým Williams je sedminásobný mistr světa

Zakladatel sir Frank Williams zůstává většinovým akcionářem Williamsu a ředitelem týmu AT&T Williams. Tým Williams byl založen v roce 1977 a sídlo má ve Velké Británii. Drží rekordních 113 vítězství v Grand Prix, sedm titulů mistrů světa a devět světových ocenění konstruktérů.

Nabídka akcií Williamsu je letos třetí primární nabídkou na burze ve Frankfurtu. Na počátku letošního roku vstoupili na trh výrobce jízdních kol Derby Cycle a softwarová skupina RIB. Investoři očekávají, že do konce dubna se na burze ještě objeví zasilatelská společnosti Hapag Lloyd a realitní společnost GSW.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?