13. srpna 2012 13:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Z drogerií Schlecker budou prodejny Teta kosmetika

Nakupování v drogerii - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování v drogerii - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Česká společnost p.k.Solvent, která na začátku srpna převzala 142 tuzemských drogerií německé firmy Schlecker, je přestaví na nový formát Teta kosmetika. Logo Teta kosmetika už má prvních devět převzatých poboček Schlecker, zbývající drogerie budou modernizovány do konce září.

Informoval o tom výkonný ředitel společnosti Schlecker v Česku David Seibert. P.k. Solvent před touto transakcí v Česku zastřešovala síť 700 drogistických prodejen Teta.

ČTĚTE TAKÉ:

Širší nabídka kosmetiky a výrobků pro děti

"Z prodejen Schlecker, k nimž se připojí část našich stávajících obchodů, vznikne nová síť 190 modrých drogerií Teta kosmetika. Ty se budou od našich současných obchodů lišit nejen barevností vývěsních štítů, ale především škálou sortimentu," uvedl Seibert. V nových prodejnách bude širší nabídka kosmetiky a výrobků pro děti.

Obliba specializovaných drogerií v Česku roste a nyní je při nákupu drogistického sortimentu a kosmetiky preferuje bezmála polovina domácností. V Česku podle údajů společnosti Incoma GfK funguje více než 1100 specializovaných drogerií.

Nejpočetnější je síť drogerií Teta, která před převzetím obchodů Schlecker čítala zhruba sedm stovek prodejen. Řetězec dm drogerie markt má více než 200 obchodů. Společnost Rossmann má přibližně 140 poboček.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!