11. května 2009 16:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Z Kvasin vyjede první sériový Yeti

Oficiální snímky nového modelu Škoda Yeti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oficiální snímky nového modelu Škoda Yeti. | foto: ŠkodaAuto a.s.

MLADÁ BOLESLAV Dlouho očekávaná novinka mladoboleslavské automobilky, lehký terénní vůz Škoda Yeti, se začne vyrábět v závodě v Kvasinách v úterý. Firma plánuje, že první modely dodá na trh na přelomu června a července. Cena yetiho zatím nebyla stanovena, firma ji chce zveřejnit až v červnu.

Na první terénní Škodu se lidé už několik týdnů u prodejců ptají.

"Jednotlivé dotazy již registrujeme, zákazníky však zajímají spíš ty obecné věci, jako kdy se začne prodávat a kolik bude stát," řekl ČTK jeden z mladoboleslavských prodejců. Někteří prodejci již také začali vytvářet nezávislé pořadníky.

Cena auta však zatím není pevně stanovena. Spekuluje se, že nejlevnější Yeti bude začínat pod 400.000 korunami, automobilka to však vyvrací. "Cena stále ještě není určena, oficiálně ji oznámíme později," řekl již dříve ČTK mluvčí firmy Evžen Krauskopf.

Kolik za terénní vůz zaplatí, se tak zákazníci dozví zřejmě až v červnu u příležitosti brněnského autosalonu, kde bude mít Yeti českou premiéru. Světovou měla škodovácká novinka v březnu v Ženevě.

Automobilka počítá, že by v Kvasinách mohla vyrábět zhruba 200 aut denně, předseda představenstva Reinhard Jung v Ženevě oznámil, že ročně firma vyrobí zhruba 20.000 kusů modelu Yeti. Tento počet však bude zřejmě záviset na aktuálním vývoji automobilového trhu, na němž je nyní největší zájem o malá auta.

Další bude Superb Combi
Škoda proto momentálně zejména díky šrotovnému registruje v některých zemích velký zájem především o fabie, které vyrábí téměř na maximum své kapacity.

Pro mladoboleslavskou automobilku není Yeti v letošním roce jedinou plánovanou novinkou. Na trhu by se v úpravě kombi měla objevit také nejluxusnější Škoda, kterou je Superb.

"Počítáme, že bude představen koncem roku," řekl dnes ČTK mluvčí firmy Jaroslav Černý. Škoda také letos připravila faceliftované verze Octavia Scout a Octavia RS.

ČTK