20. července 2016 13:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Z Teska se stane nájemník. Řetězec prodal obchodní centrum v Liberci

Tesco Forum v Liberci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tesco Forum v Liberci. | foto: Tesco

LIBEREC Společnost Tesco prodala liberecké nákupní centrum Forum. Realitní společnost Rockcastle za něj zaplatila 80 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 2,2 miliardy korun.

Forum se stavělo v letech 2007 až 2010. Obchodní centrum za 1,7 miliardy korun nahradilo bývalý obchodní dům Ještěd ze 70. let minulého století.

Investorem výstavby byla společnost Multi Development, Tesco se majitelem nákupního centra stalo v roce 2011.

Forum s obchodní plochou 47 tisíc metrů čtverečních každoročně navštíví přes dvanáct milionů lidí. „Forum Liberec je vynikající regionální nákupní centrum, které těží ze své lokality v centru města a navíc v těsné blízkosti stanic městské i dálkové hromadné dopravy,“ uvedla Hana Kollmannová z investičního oddělení JLL, která působila jako poradce při obchodu pro firmu Rockcastle.

Strategií kupce je vytvořit portfolio maloobchodních nemovitostí v Polsku, Česku a Maďarsku, a to formou akvizic existujících nemovitostí a nákupem pozemků. Rockcastle zatím získal šest nákupních center v Polsku a akvizicí Fora Liberec vstoupil na český trh.

Tesco Forum v Liberci.

Tesco Forum v Liberci.

Mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček dnes pro uvedl, že prodej libereckého Fora souvisí s hledáním různých možností jak uvolnit zdroje, které má firma v obchodních domech a jejich zpětným investováním do služeb pro zákazníky.

Prodejna Tesco ve Foru zůstane. Zabírá necelou čtvrtinu jeho plochy a rozkládá se ve dvou patrech. „Tesco se stává klíčovým dlouhodobým nájemcem pro nového majitele,“ dodal Koukolíček.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!