9. listopadu 2012 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zabiják iPhonu dostál svému jménu, Galaxy S III svrhl krále smartphonů

Samsung S III. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samsung S III. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Nejprodávanějším chytrým telefonem na světě se ve třetím čtvrtletí stal model Galaxy S III od jihokorejské společnosti Samsung Electronics. Po více než dvou letech tak z první příčky vytlačil přístroje iPhone amerického konkurenta Apple. Uvedla to výzkumná společnost Strategy Analytics.

Samsung podle odhadu ve třetím čtvrtletí prodal 18 milionů telefonů Galaxy S III. Druhé místo v prodeji obsadil telefon iPhone 4S od Applu s prodejem 16,2 milionu kusů.

"Samsung Galaxy S III prokázal svou velkou popularitu u spotřebitelů i operátorů v Severní Americe, Evropě a Asii," uvedl analytik Neil Mawston.

Nový smartphone od Samsungu Galaxy SIII

Galaxy S III

iPhone 5

iPhone 5

Dodal však, že Apple se ve čtvrtém čtvrtletí pravděpodobně vrátí na vedoucí pozici se svým novým telefonem iPhone 5.

Samsung uvedl Galaxy S III na trh na konci května, dlouho předtím, než v září americký konkurent Apple předvedl pátou verzi telefonu iPhone. Vysoká poptávka po chytrých telefonech výrazně přispěla k tomu, že čistý zisk Samsungu se ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobil na rekordních 6,56 bilionu wonů (115 miliard Kč).

ČTĚTE TAKÉ:

Společnost Samsung nyní vede řadu právních sporů s Applem. Firmy se navzájem obviňují z porušování svých patentů. Právní bitvu odstartovala společnost Apple, když loni v dubnu obvinila Samsung, že "otrocky" kopíruje její přístroje iPhone a iPad.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz