5. prosince 2010 10:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Začátek sezony se vydařil, pochvalují si vlekaři. Mrazu navzdory

Hory | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hory | foto: Mlejnková Alexandra ČTK

LIBEREC První den lyžařské sezony se vydařil, soudí provozovatelé areálů v Libereckém kraji. Kromě nebývale dobrých podmínek, o něž se postaral vydatný přísun sněhu v posledním týdnu, je potěšila i návštěvnost. Jen na Ještědu se dnes vystřídalo okolo 800 lidí.

"Návštěvnost je to docela dobrá, obzvlášť když nám jezdí jen jedna čtyřsedačka a zatím máme v provozu jen dva kilometry sjezdovek," řekl v sobotu vedoucí střediska Jakub Čeřovský. O pracovní dny bude v provozu jen jeden vlek, ale příští víkend je prý v plánu spustit provoz na celé severní straně.

Valnou většinu návštěvníků Ještědu dnes tvořili místní, kteří se zpravidla zdrží jen dvě tři hodiny a odjedou. Může to být i silným mrazem, připustil Čeřovský. "Ale obecně platí, že k nám si jezdí lidé zasportovat a zdrží se jen takto krátce, nejprodávanější lístek je tříhodinový," dodal.

Návštěvnost si chválí i v Rokytnici, kde se dnes vystřídalo okolo 700 sjezdařů. "Návštěvnost byla poměrně slušná, přitom jezdila jen spodní lanovka na Horní Domky. Podmínky byly skoro ideální, sněhu je hodně," řekl ředitel Spartaku Rokytnice Petr Ceé. Přírodní sníh se navíc postupně míchá s technickým, kterým zasněžují Lysou horu. "Ta samozřejmě přitáhne ještě o dost víc lidí," dodal.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.