10. března 2011 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Začíná největší akce na sběr a likvidaci elektroodpadu v zemi

Likvidace elektroodpadu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Likvidace elektroodpadu | foto: REMA Systém.

V Česku dnes začíná největší jednorázový projekt na sběr elektroodpadu. Celkem deset tisíc největších tuzemských firem oslovila společnost REMA Systém a nabídla jim, že zdarma zajistí svoz a ekologickou likvidaci starých elektrozařízení. Akce potrvá až do konce letošního dubna.

"Rozhodli jsme se cíleně oslovit ty největší tuzemské firmy a nabídnout jim, že se zdarma mohou zbavit starých elektropřístrojů. Ve výrazně menším rozměru jsme již podobnou akci organizovali v posledních dvou letech. I díky tomu jsme například loni v březnu vybrali o 40 procent více elektroodpadu, než byl průměr ostatních měsíců roku. Příznivou okolností samozřejmě je, že v jarních měsících se lidé i firmy ochotněji zbavují starých věcí," uvedl Petr Kubernát, marketingový ředitel společnosti REMA Systém.

Likvidace elektroodpadu

Do desítky tisíc podniků dnes REMA Systém zaslala svou nabídku. "Stačí pouze odpovědět prostřednictvím mailu a my již zařídíme vše potřebné. Přesné termíny odvozu z firem jsou vždy věcí dohody a budeme klientům vycházet maximálně vstříc, aby je akce co nejméně zatěžovala," uvedl Petr Kubernát. Veškeré informace o projektu jsou umístěny na stránkách www.remasystem.cz.," uvedl Petr Kubernát.

V minulých letech byla akce určena pouze podnikům zapojeným do projektu "Zelená firma", kterých je v současné době 940. Mezi odevzdanými přístroji dominovaly staré počítače a další kancelářská technika. "Sběr se týká nejen přístrojů, ale i vybitých baterií. Ty lidé někdy nepovažují za elektroodpad. Přitom jde životnímu prostředí velmi nebezpečný výrobek s velkým množstvím škodlivých látek, které je zapotřebí ekologickým způsobem zlikvidovat," konstatoval Petr Kubernát.

Likvidace elektroodpadu

Akce je určena zejména na svoz odpadu z firem. "Pokud ale podniky zapojí i své zaměstnance, budeme jedině rádi. Například některé společnosti z projektu "Zelená firma" v minulých letech dokonce zapůjčili své služební vozy k odvozu větších elektrozařízení z domácností svých zaměstnanců. Lidé se takto zbavovali například vysloužilých domácích počítačů s klasickými monitory, televizorů nebo videopřístrojů," doplnil Petr Kubernát.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!