14. července 2009 14:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Začíná se prodávat nejmladší škodovka, vyjde skoro na půl milionu

Yeti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Yeti | foto: www.km77.com

MLADÁ BOLESLAV Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začne ve středu na českém a německém trhu prodávat sportovně-užitkovou Škodu Yeti, svou letošní zřejmě nejočekávanější novinku. Základní verze čtyřkolky s dvoulitrovým motorem TDI vyjde na 459.800 Kč. Objednávky na Yetiho mohou prodejci přijímat již více než měsíc.

Nejlevnější verze s benzinovým motorem o objemu 1,2 litru s výkonem 77 kilowattů, která se však jako jediná začne prodávat až v říjnu, bude stát 359.800 korun.

Firma zatím stále odmítá zveřejnit jakékoliv odhady prodeje. "S Yetim vstupujeme do zcela nového segmentu trhu a bude samozřejmě záležet na tom, jak bude přijat. Rádi bychom postupně dosáhli maximální kapacity výroby, což je 200 vozů denně. Vyrobili bychom tak letos asi 20.000 modelů," řekl již dříve mluvčí automobilky Evžen Krauskopf.


Podle reakcí prodejců se lidé na škodováckou novinku již několik týdnů ptají, s objednávkami však většinou váhali, dokud auto neuvidí na vlastní oči. Výrobce u Yetiho počítá s nabídkou dvou benzinových motorů o objemu 1,2 a 1,8 litru s výkonem 77 respektive 118 kilowattů a tří dieselových dvoulitrů, nově se systémem vstřikování common rail a výkonem od 81 do 125 kW.

Yeti není pro Škodovku jedinou letošní novinkou. Na Autosalonu v Brně představila ve světové premiéře novou Octavii RS, Octavii RS Combi a Octavii Scout. Ke konci roku by pak měl na trh přijít Superb ve verzi Combi.