2. září 2010 9:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zájem o domy v satelitech upadá, lidé se vracejí do měst

Novostavba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novostavba | foto: Lidové noviny

PRAHA Lidé dávají přednost levnějším domům ve starší zástavbě. Trendem je také návrat do měst kvůli dostupnosti. O domy v satelitních městečcích opadá zájem. Hlavně kvůli ceně.

Lidé, kteří se rozhodli pro bydlení v rodinném domku, poslední dobou preferují spíše starší levnější domy. "Za poslední dva roky se změnil poměr mezi novostavbami a staršími domy.

Velmi stoupla poptávka po rodinných domech za nízké ceny, a to i za předpokladu, že bude potřeba věnovat spoustu času a finančních prostředků do rekonstrukce," řekl LN Michal Pich, jednatel společnosti EuroNet Media provozující realitní portály.

Domy za 10 milionů se prodávají špatně
"Domy za pět až deset milionů korun se dnes prodávají špatně. Největší zájem je o dům do dvou milionů," souhlasí Eva Zelinková z realitní kanceláře Sting.

Milan Zavadil, předseda představenstva M&M reality holding, potvrzuje, že cena je pro klienty na prvním místě. "Nové domy se nejlépe prodávají od 3 do 3,5 milionu korun," říká s tím, že dalším klíčovým kritériem je lokalita. "Domy v satelitním městečku, které je postaveno tak, že pro vše je třeba si dojet autem, jsou téměř neprodejné za jakoukoliv cenu.

Další podrobnosti o prodejích domů v satelitech čtěte v dnešních novinách.