27. července 2012 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf špatně hospodaří, bouří se zaměstnanci Hospodářské komory

Petr Kužel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kužel. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Zaměstnanci Hospodářské komory podepsali petici proti svému prezidentovi Petru Kuželovi. Nelíbí se jim, že špatně hospodaří a nadržuje spřízněným firmám, které si účtují vyšší ceny. O nesrovnalostech v hospodaření chtějí také informovat policii.

Vedení komory tvrdí, že celé obvinění je nepravdivé a nepodložené, ale slíbilo, že se případem bude dál zabývat. Informaci přinesl server iHNED.cz.

V petici jsou konkrétní jména firem a projektů

Hospodářská komora ČR

Hospodářská komora České republiky má zastupovat podnikatelskou veřejnost a byla zřízena zákonem. Pokud vláda navrhuje zákony týkající se podnikatelů, může je připomínkovat. Komora podnikatelům radí  a je členem platformy pro transparentní veřejné zakázky.

Petice se objevila na internetu ve čtvrtek. Zaměstnanci v ní uvádějí konkrétní jména firem a některých projektů, kterým Kužel podle nich netransparentně přiděluje zakázky. Obviňují ho také z překračování pravomocí a porušování dobrých mravů.  "... jako prezident HK ČR se pan Petr Kužel dlouhodobě snaží o prosazování svých osobních zájmů," píší mimo jiné zaměstnanci.

Petice se má zastat tajemníka Úřadu HK ČR Radka Pažouta, o kterém prý Petr Kužel tvrdil, že už je de facto odvolaný, ačkoliv neměl pravomoc ho odvolat, píše iHNED.cz. Pažout ale vzápětí ze zdravotních důvodů rezignoval a zároveň vyjádřil s peticí svůj nesouhlas.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz