16. ledna 2014 10:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zaměstnanci se flákali hlavně před Vánoci. Zleniví i během olympiády

Zaměstnanci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zaměstnanci (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Lidé před Vánoci strávili u firemních počítačů zhruba 1,5 hodiny denně mimopracovními aktivitami. Nakupovali na internetu dárky nebo brouzdali na sociálních sítích, hlavně na Facebooku. Během roku je to v průměru o 40 minut méně. Vyplývá to z průzkumu společnosti truconneXion.

Typický snímek pracovního času podle truconneXion ukazuje, že větší míra zneužívání času pro soukromé účely je vykoupena delší pracovní dobou. "Řada zaměstnanců pracuje v podvečerních a večerních hodinách, mnohdy z domova, a pracovní den se prodlužuje," uvedl manažer truconneXion Martin Hnízdil.

ČTĚTE TAKÉ

Předvánoční nákupy letos odstartovala intervence České národní banky, která urychlila nakupování už v první polovině listopadu ve snaze získat zboží za staré, příznivější ceny. "Bezprostředně se to projevilo i ve výkonu zaměstnanců, kdy ve dnech po intervenci čas věnovaný privátním záležitostem zaznamenal vzestup ve srovnání s průměrnou hodnotou minulých let o 20 procent," dodal Hnízdil. Podle Asociace pro elektronickou komerci Češi před loňskými Vánoci utratili na internetu 18,5 miliardy Kč.

Online "poflakování" v práci pokračuje i v lednu kvůli výprodejům a bude nabírat na intenzitě s blížící se olympiádou v Soči. Olympiáda by měla snížit pracovní výkonnost stejně jako loni prezidentské volby.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!