11. června 2009 14:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zaměstnavatelem roku se stala firma Hewlett-Packard

Titul Zaměstnavatel roku 2009 získala společnost Hewlett-Packard. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titul Zaměstnavatel roku 2009 získala společnost Hewlett-Packard. | foto: Lidové noviny

PRAHA Titul Sodexo Zaměstnavatel roku 2009 získala společnost Hewlett-Packard. Na dalších místech se umístily loňský vítěz T-Mobile a Telefónica O2. Ocenění hodnotí personální politiku českých podniků. Sedmý ročník ocenění firem v oblasti zaměstnavatelské politiky bude vyhlášen dnes večer v Kongresovém centru U Hájků.

V kategorii Microsoft Zaměstnavatel bez bariér zvítězila firma Tabuc Pack.

Vítězství v kategorii nejobdivovanější firmy, v níž volí studenti vysokých škol společnost, ve které by chtěli po skončení studií pracovat, v letošním roce obhájila Československá obchodní banka opět před Komerční bankou a firmou L'Oréal.

Hodnocení soutěže Zaměstnavatel roku 2009 bylo podobně jako loni podle daných kritérií, jako jsou kariérní příležitosti ve společnosti, vzdělávání a rozvoj zaměstnanců, kvalita vedení, víra zaměstnanců ve firemní hodnoty a kulturu, systém odměňování a řízení výkonu a personální konkurenceschopnost a efektivita.

"Firmy mají možnost popsat své řízení lidských zdrojů pomocí uzavřených dotazů a podložit to konkrétními argumenty," uvedl manažer středoevropských aktivit Hay Group Scott Marlowe.

Generálním partnerem ocenění se letos stala společnost Sodexo ČR. Nahradila předchozího hlavního partnera firmu jobpilot.cz, součást světové jedničky na online trhu práce Monster. Odborným garantem je společnost Hay Group.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!