22. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zaplatit si hamburger u McDonald´s mobilem? Ve Francii už to testují

McDonalds menu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy McDonalds menu | foto: Lidové noviny

Platit menu od McDonald´s mobilem? Brzy se možná dočkáte, placení pomocí mobilní aplikace teď americký řetězec fastfoodů testuje ve Francii. Elektronický systém plateb přes PayPal by se v případě kladných výsledků mohl rozšířit do 33 500 restaurací McDonald´s po celém světě.

Další elektronické peněženky

Největší maloobchodní prodejci Target, Best Buy a 7-Eleven vytvořili aplikaci pro chytré telefony, kterou mohou zákazníci platit v jejich obchodech, navíc získají zvýhodněné kupony a slevy.

Zakladatelé Twitteru vymysleli mobilní aplikaci Square, pomocí níž přijímají platby menší obchodníci a tento měsíc navíc podepslai smlouvu s kavárenským řetězcem Starbucks, který bude přijímat platby pomocí této aplikace.

Aplikace Google Wallet je peněženkou, řidičským průkazem i klíčem od domu v jednom.

Zákazníci na 30 místech ve Francii si mohou menu z McDonald´s objednávat pomocí mobilní aplikace, zaplatit přes PayPal a jídlo si vyzvednout u speciálního pultu, napsala CNN. O platbě mobilními telefony už McDonald´s informoval na letošní konferenci v Orlandu.

Od placení v hotovosti i kartami lidé ustupují

Testovací provoz mobilních plateb následuje současný trend, kdy lidé přestávají platit v hotovosti, ale také kreditními kartami a placení mobilem se stává stále oblíbenější a také nejrychlejší způsobem.

PayPal je dlouhodobým lídrem mezi internetovými platebními systémy a snaží se si svoji pozici udržet. Kromě McDonald´s bude spolupracovat například s americkým prodejcem vybavení domácností, firmou Home Depot.  

rkaŠárka Bláhová

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz