Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 12 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Zaplatíte v Česku, dojde vám šmejd z Číny. Pozor na klamavé e-shopy

Objednáte si zboží v tuzemském e-shopu, zaplatíte peníze na český účet a čekáte, až vám domů dorazí nákup. Místo jednoho balíčku s razítkem tuzemského dopravce vám ale začne chodit řada balíčků přímo z Číny. Každý obsahuje neproclené zboží, často pro zdraví nebezpečný šmejd, který neprošel testováním a neodpovídá normám EU. A to všechno v mezích zákona.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zelený 16.4.2019 15:57

Řekl bych, že české "překupníky" využívají lidé, kteří si nedokáží objednat zboží sami a napřímo, nebo se toho obávají (třeba i kvůli komunikaci v cizím jazyce). Přece jen posílat kamsi číslo kreditní karty není bez rizika (a u Ali jinak >>rozumně<< platit nejde), podobně založit účet u PayPalu může být pro řadu lidí velká překážka.

Z. Iva 19.4.2019 10:47

Není snad problém si zřídit kartu jen na placení na webu a mít tam vždy jen tu částku, kterou budu platit +/-.

P. Balcar 20.4.2019 9:11

Tedy rovnou celý účet u banky. Některé banky to znepříjemňovaly měnícími se podmínkami pro vedení karty (mBank).

Dnes je to o něco jednodušší, že bankovní převody opravdu dorazí během jednoho dne.

A. Novák 15.4.2019 20:42

Jestli to zákazníkům vyhovuje, tak ať tam nakupují. Není problém si objednat věci z Číny rovnou, bez zprostředkovatelů.

J. Nový 15.4.2019 17:58

" často pro zdraví nebezpečný šmejd,"

.

A jak často? Zase jen nepodložené věci. V lidech je zakořeněná představa, že všechno z Číny jsou šmejdy, ale to už dávno neplatí. Samozřejmě, že na tomto ohromném trhu jsou vyráběny i šmejdy, ale rozhodně to nebude většina.

P. Balcar 15.4.2019 23:36

Všechno ne, ale často ano. Stačí se podívat na vývěsku KHS, kolik zakázala výrobnků obsahující zakázané chemické látky. Např. ve výrobcích pro děti.

K. Jež 18.4.2019 13:18

Jak často ? Vždycky.

J. Novák 20.4.2019 5:43

Už zas melete hadry v hubě, milostivá?

P. Kolar 15.4.2019 14:25

Čína dnes vyrábí i kvalitu. Vše ale mají v rukou Pražáci. Jsou pro Česko to samé, co amíci pro celý svět. Money a jenom money a chalupy. A makat asi tak tempem hnědočechů.

J. Novák 20.4.2019 5:45

Kolar, když čtu, jak ve všech příspěvcích napadáte Pražáky, tak mi přejde, že je to u vás nějaká obsese. Hele, Kolar, vy máte manželku nebo tchyni z Prahy, že vás ti Pražáci tak "žerou"? :))

P. Min 5.5.2019 2:25

No už se uklidněte. Vyskajujete tady jako gumový čertík. Proč ? A kdo má rád Pražáky ? No ? Když už je o tom řeč. Co jéé volé, já měěěěěěěl vonuuuuu jako fííííííík. Veliteli praporu jsem říkal Jardo .......... Pražák v kostce. Klídek. Vy se s Kolárem či Kolářem znáte ? No a kdo by chtěl za ženu či tchýni nějakou přemoudřelou pražandu ? Typu Kočí-Němcová ? Snad šílenec. Ne ?

J. Novák 5.5.2019 3:47

Já jsem v klidu, chlapče. Ale vy vyvádíte, že byste si měl vzít čípek. Jinak ten příklad s Němcovou jako Pražačkou se vám moc nepovedl. Ona totiž pochází z Nového Města na Moravě, hlupáčku! :)) Pokud jste tím "Kočí-Němcová" měl na mysli někoho jiného, než Mirunku Němcovou z ODS, tak to, prosím, upřesněte.

P. Min 6.5.2019 15:53

Němcová. Žije v Praze a dlouho, náplava. No ale vy moudrý znalče, víte.. Ono nejde o všechny Vltavou křtěné. A to někdy snad i nějak tušíte. Ne ? A s tím hlupáčkem až tak nespěchejte. Už protože že na to a není to moje vina, prostě nemáte.

J. Novák 7.5.2019 4:29

Zase gól do vlastní sítě, hlupáčku! Němcová má trvalé bydliště ve Žďáru nad Sázavou. Hochu, to, že někdo pracuje v Praze, a to i když je to poslanec PS, neznamená, že žije v Praze a je Pražák. Ale, řekl bych, že na to, abyste to pochopil, prostě nemáte. :)) Jinak vaše věta "Už protože že na to a není to moje vina, prostě nemáte." z vás toho hlupáčka dělá naprosto dokonale. To je totiž vyjadřování člověka, který evidentně trpí nějakou poruchou, nebo, což bude ve vašem případě pravděpodobnější, je prostě hlupáček.

P. Min 7.5.2019 19:16

No, víte, Novák. Mne utěšuje, že věc není úplně ztracená, vy to totiž svojí genialitou dostáváte do solidního průměru. Ale nevím , proč pořád machrujtete. Jinak oceňuji, že nejste líný a už vlastně po druhé jste musel hloubat, kde ta knihovnice má bydliště. Pražák. Ona je kategorie Pražák moudrý. Může mít chalupu i v Tatrách, to na věci nic nemění. Vy budete něco takového. A volte Piráty, nebudou fronty na trávu. Jeden Pražák mi napsal, že jsem buran, vidlák a pod. Tak jsme se musel skoro až pousmát. :) Pražák moudrý je vlastně diagnóza.

J. Novák 8.5.2019 5:14

Ovšem, Min, já nejsem Pražák, i když jsem v Praze léta bydlel. A je mi stydno za přitroublé Pražáky zrovna tak, jako za přitroublé venkovany, jako jste evidentně vy. Ono to, zda člověk se narodil, bydlí či žije v Praze, event. se narodil, bydlí či žije někde na venkově, nic nemění na tom, zda je blbec či nikoliv. A vy jste toho dokonalým příkladem. Prostě jste blb, ač jste se narodil, bydlíte či žijete kdekoliv. Mimochodem, hlupáčku Mine, Piráty jsem nevolil a ani nikdy vlit nehodlám. Takže, zase mimo bránu, chlapče!

P. Min 9.5.2019 21:27

Ale jste třída Pražák moudrý. Fobík a kolaborant. Nazdar.

J. Novák 10.5.2019 4:01

Jo, Min, a vy jste třída Blbec. Nazdar!

P. Min 10.5.2019 19:17

Už to píši po druhé. Klika je,m že vy to svojí inteligencí a nadáním tak nějaak skoro zprůmějete. Jinak. Jste asi takový podělaný hulvátek. Nic víc. A jo, tady si můžte konečně i něco dovolit.Že.

J. Novák 11.5.2019 3:42

Min, když už něco píšete, tak si to po sobě alespoň přečtěte, abyste nevypouštěl takové bláboly, jako jste vypustil. Ale vzhledem k tomu, že jste "třída Blbec", tak to bych zřejmě po vás chtěl moc, že? A že jste mě označil za hulvátka? Nu, jen jsem reagoval stejnou mincí na to, co jste napsal vy. Takže, když jste začal hulvátsky, nemohl jste čekat, že budu odpovídat jako nějaká navoněná fiflenka. Asi takto: Když vy mi dáte facku, tak já vám ji vrátím. A pokud je to podle vás hulvátství? Nu, víte co znamená úsloví "oko za oko", hochu?

P. Min 12.5.2019 1:06

Se uklidněte a věnujte se dál pokusům o rozeštvánání. Kdo je z nás větší blbec ? Dle mne mi vychází, že mám do vás hodně daleko. Hulvátek jste. To jo. Schován za IP se snažíte i okopávat. Dal jsem si praci a přečetl to vaše dílo. Uff. Třída Pražák moudrý. Nic víc. Ale na druhé straně, obdivuji na vás tu vaší zajímavou soustřednost. No jsem zvědav, Že až se i potkáme, jak mi budete dávat tu facku. No,co není, že, .... Jste tady dva Nováci. No ale, vy teda jste něco :)

J. Novák 12.5.2019 5:35

To schovávání za IP adresu jsem okoukal od vás a vám podobných, blbečku! Hlavně, že vy se neschováváte, že? Teď už jen čekám, kdy mi začnete vyhrožovat, že si mě najdete, muhehe! Ale asi takto, Min: Když mi tady napíšete vaše pravé jméno, příjmení a adresu, tak já se milerád s vámi půjdu "potkat". :))

P. Min 12.5.2019 20:14

Poslouchejte, voni osobo.Jste nějak vyrostl. Ne ? Že se s váni zdržuji. Vy si dokonce tady budte ditovat, co si přejete a pod. Nerozumíte světu, melete blosti jako media česká a teď dokoce tady druhému budete pomalu cosi nařizovat. Já vám asi sem, proto že jste to vymyslel, budu dávat adresu. Jo ? Prostě třída, Pražák moudrý. Novák. Pepík.

J. Novák 13.5.2019 1:48

Jo, vy jste vidlák přitroublý, Min! Co jste nepochopil na tom, že nejsem Pražák, hochu?

P. Min 13.5.2019 18:17

Já neříkám, že jste Pražák. Nakonec, o to hůře. Já říkám, že jste třída Pražák moudrý. Pražskej Pepík, poturčenec horší.... Kdybych byl vidlák, byl bych docel spokojen. Nekňubo.

J. Chaloupka 15.4.2019 13:29

Ale když ty "obchodní podmínky" jsou tak složité, že je nikdo nečte, ale bez zaškrtnutí příslušného okénka, nejde vaše objednávka dál.

D. Mateju 15.4.2019 12:33

Vypadá to, že stát pracuje na další buzeraci a regulaci eshopů :-(

J. Vintr 15.4.2019 11:24

Naprostá většina spotřebního zboží na našem trhu pochází z Číny. Není pak jedno, jakou cestou ho nakoupíte?

J. Svoboda 15.4.2019 11:48

Ovšem ne vše z toho jsou čínské padělky.

Pěkný den.

J. Moravec 15.4.2019 11:54

Urcite jedno to neni. Koupite neco a prijde to za 2 mesice. Navic za 2x cenu jako kdyz koupite rovnou z Ciny. Ten cesky smejd vasi objednavku preda Cinanum a shrabne prachy. Mimo PC nepotrebuje nic vic pro svuj kseft.


Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...