4. března 2014 10:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zapuštěné kliky i podsvícený chladič. Škoda odtajnila VisionC

Škoda představila VisionC už v předvečer oficiálního otevření autosalonu pro veřejnost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda představila VisionC už v předvečer oficiálního otevření autosalonu pro veřejnost. | foto: ČTK

ŽENEVA Ještě před otevřením autosalonu v Ženevě pro veřejnost představila Škoda svoji odvážnou designovou studii VisionC. Na nejdůležitější evropské výstavě první poloviny roku ukázala novinářům zelené kupé s prvky, které zatím žádná běžná škodovka nemá.

Studie VisionC je hlavní tahák mladoboleslavské automobilky na 84. mezinárodním autosalonu. Kromě toho ale ukáže také novou Octavii G-Tec s pohonem na stlačený zemní plyn nebo outdoorovou Octavii Scout s pohonem všech kol.

Kolínská TPCA po více než osmi letech připravila novou trojici městských mini vozů Citroen C1, Toyota Aygo a Peugeot 108. Vyrábět se mají od května a konkurovat budou Škodě Citigo. Hyundai na výstavu chystá sportovní model PassoCorto nebo limuzínu vyšší střední třídy Genesis.

Anketa

Chtěli byste, aby se studie VisionC začala vyrábět?

Ano, vypadá skvěle. 992
Ano, je to zajímavý model. 124
Ne, Škoda takový vůz nepotřebuje. 35
Ne, design se nepovedl. 105
Nevím, nedokážu to posoudit. 21

Na autosalonu tradičně nechybí žádná významná světová značka. Nově se na přehlídce objevují i noví výrobci z Asie se zájmem o vstup na evropský trh. Příkladem je čínský Qoros.

Ženevský autosalon je vedle podzimní přehlídky konané střídavě v Paříži a ve Frankfurtu nejvýznamnější evropskou přehlídkou automobilových novinek. V Ženevě nebude chybět expozice ekologických vozů nebo výstava věnovaná historii závodů Le Mans.

Autosalon potrvá do 16. března. První dva dny jsou určené pro novináře, kterých se akreditovalo kolem 10 tisíc. Organizátoři očekávají kolem 700 tisíc návštěvníků.

mevMartin Nevyhoštěný, ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.