22. září 2013 13:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zemana jsem o schůzku k OKD nežádal, tvrdí Bakala

Zdeněk Bakala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Bakala. | foto: archiv MAFRA

PRAHA Odborový předák a kandidát za ČSSD do sněmovny Jaroslav Zavadil po sobotní schůzce poradců prezidenta řekl, že Zdeněk Bakala požádal v dopise Miloše Zemana o schůzku. Bakala však dnes vzkázal, že to není pravda. Prý pouze odpovídal na pozvání premiéra v demisi Rusnoka.

Zdeněk Bakala tvrdí, že schůzku nežádal. Poslal sice prezidentovi dopis, ale ten byl pouze odpovědí na pozvání Jiřího Rusnoka, který zval představitele největších průmyslových podniků působících v Moravskoslezském kraji na schůzku s vybranými členy vlády a prezidentem.

Bakala je ochotný se sejít

Bakala Zemanovi v odpovědi napsal, že je ochoten s ním jednat o situaci OKD, pokud to bude prezident nebo premiér vyžadovat.

Další jednání věnované situaci v OKD je plánované na úterý. Bude se na něm konzultovat zejména budoucnost dolu Paskov, který chce jeho majitel zavřít v prosinci 2014, protože není konkurenceschopný. Tím by přišlo o práci 3000 horníků (více ČTĚTE ZDE).

Stát usiluje o prodloužení provozu dolu, a to nejméně do roku 2016. Spolufinancovat důl ale odmítl. Kvůli uzavření dolu proběhly na Ostravsku i násilné demonstrace (více ČTĚTE ZDE).

Lidovky.cz

Pronájem, Obchodní prostory, 140m2 - Cvikov I
Pronájem, Obchodní prostory, 140m2 - Cvikov I

Náměstí Osvobození, Cvikov - Cvikov I, okres Česká Lípa
18 000 Kč/měsíc