19. listopadu 2014 21:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zavřený McDonald’s v Moskvě znovu otvírá. Zájem je ale menší

Odraz Kremlu v okně zavřené pobočky řetězce rychlého občerstvení McDonald’s v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odraz Kremlu v okně zavřené pobočky řetězce rychlého občerstvení McDonald’s v... | foto: Reuters

MOSKVA První restaurace amerického řetězce rychlého občerstvení McDonald’s v Moskvě po téměř tříměsíční přestávce dnes opět přivítala zákazníky. Restaurace musela být dočasně uzavřena v létě kvůli údajnému porušení hygienických a bezpečnostních předpisů.

Ruské úřady s obviněním přišly v době, kdy se vztahy mezi Moskvou a Washingtonem kvůli ukrajinské krizi prudce zhoršily.

Hamburgery se v pobočce McDonald’s v srdci Moskvy začaly poprvé prodávat v roce 1990. Moskevská pobočka byla uzavřena na konci letošního srpna v rámci řady podobných kroků po celém Rusku, které se všeobecně vnímaly jako odveta za západní sankce namířené proti Moskvě kvůli její politice vůči Ukrajině. 

ČTĚTE TAKÉ:

Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor ale takový názor odmítá a tvrdí, že v provozovnách zjistil porušování hygienických předpisů.

Společnost McDonald’s v Rusku uvedla, že požadavkům Rospotrebnadzoru vyhověla. Nadále však prý zůstávají zavřené čtyři její restaurace mimo ruskou metropoli a inspektoři provádějí zhruba 200 kontrol.

Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor nařídil uzavřít další...

Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor nařídil uzavřít další...

Znovuotevření první moskevské restaurace provázel o něco menší zájem než před 24 lety, kdy tu stály dlouhé fronty a lidé v ní pořádali i svatební hostiny. Ti, kteří přišli dnes, ale tvrdili, že jim chyběla.

„Když byla zavřená, byl jsem trochu naštvaný,“ řekl podle Reuters Moskvan Sergej. „Musel jsem chodit do práce s prázdnou taškou, protože jsem ráno nemohl nic sehnat,“ podotkl.

McDonald’s má v Rusku 461 restaurací. Letos síť zatím rozšířil o 45 nových poboček. Dalších 25 by chtěl otevřít do konce roku, sdělila mluvčí firmy v Rusku.

Najdete na Lidovky.cz