Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Zeman: Vláda brzdí příchod Ukrajinců. Je to chyba, chtějí totiž pracovat

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 19.2.2017 1:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Hledík 18.2.2017 15:32

půlka Ukrajinců je pologramotná, čtvrtina jsou zločinci, a rozeznat je od sebe je složitý úkol. Rozhodně nejde o úprk vzdělaných dříčů do čs ráje, hlad po helfrech je poměrně malý.

K. Charalambidis 18.2.2017 9:01

ukrajinské mafie vydírají a přepadávají obchody naopak muslimská kriminalita je v čr asi na nule, Pandrhola by měl spíše informovat své seniorské vesnické obdivovatele ,že když se vetřou za 36000 ročně do nemocnic,tak jim ještě 96 000 zbude a můžou se za to další rok válet někde na havai .

P. Čech 18.2.2017 8:42

Vláda, jako obvykle, protože je koaliční a jsou v ní socani, problém nevyřeší. A přitom řešení je jednoduché. Zrušit všechny podpory, a t.zv. sociální dávky a pobídky. Hned by nejen zmizela t.zv. nezaměstnanost, ale na trhu práce by se objevily statisíce lidí, dnes líných pracovat. Systém by je k tomu donutil. Dnešní socanský systém je nutí k jedinému. Chodit si na úřady pro podporu, dávky a pobídky. Socani ve vedení státu jsou prostě pohromou a takový stát není schopen efektivně fungovat.

Š. Apolen 19.2.2017 1:04

Občas Vás asi osvítí duch svatý Čechu. Jinak si to neumím vysvětlit. Doufám, že Vás osvítí také při volbách.

J. Hricišin 18.2.2017 7:28

Buď jsem za imigraci anebo nejsem. Říkat ale že tito imigranti ano protože chtějí pracovat je levný populismus. Drtivá většina imigrantů chce pracovat bez ohledu země původu.

P. Čech 18.2.2017 8:45

Tak to jste na omylu. Většina (téměř každý) n e z á k o n n ý i m i g r a n t chce pobírat podpory a dávky. Pracovat neumí. Klasicky to předvedli naši nezaměstnaní cikáni, když nezákonně emigrovali do Kanady, Velké Británie či Švédska.

P. Baggerfuhrer 18.2.2017 3:07

A nebylo by lepsi, aby ty firmy, co nabizeji platy okolo 16000 hrubeho, neboli pod "reprodukcnimi naklady" CR, bud odjely za tou levnou pracovni silou do ciziny, nebo prenechaly sve misto na trhu schopnejsim? Robotizaci zase blokuje CNB svou politikou umeleho zdrazovani €. Jen tak mimochodem, Halik, kam nam pujde vyhoda levne pracovni sily s postupujici robotizaci, kdyz naklady na provoz automaticke linky v Nizozemi, Dansku, Nemecku, nebo Cesku jsou temer stejne?

D. Grundel 18.2.2017 7:07

Prumyslova robotizace zacala naplno pred 50 lety. Levna pracovni sila byla a nadale bude vyhodou pri obsluze robotu. Robot se da naprogramovat a ovladat na dalku, spony ale zamete a olej doleje cesky jouda.

P. Čech 18.2.2017 8:47

Pro někoho, kdo nic neumí je 16 000 silně nadsazená mzda.

M. Šetka 17.2.2017 20:01

Zajímavé,ještě před dvěma dny mluvil o tom,že by bylo dobré dávat u nás pracovní příležitost ̈cizincům z kulturně a jazykově příbuzných zemí. Zmiňoval přitom Ukrajinu a Vietnam. Takže teď už bez Vietnamu?

F. Navr8til 17.2.2017 19:20

Před pár dny Zeman udělal radost zdravotnické lobby vychvalováním stokorunových poplatků za hospitalizaci v nemocnici. Dnes zase potěšil průmyslové lobisty podporou dovozu Ukrajinců do montoven. Ještě nedávno se navážel jen do pražské lumpenkavárny, nyní se pustil do důchodců a odborářů. Jen tak dále!

Š. Apolen 19.2.2017 1:06

U Zeman záleží na tom, jak se zrovna vyspal.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...