Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zeman přilákal houfy zvědavců. Zvedne nám prestiž, chválí si Aligátor

Telefony pro seniory Aligator využívají virálně šířícího se videa s Milošem Zemanem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Telefony pro seniory Aligator využívají virálně šířícího se videa s Milošem Zemanem. | foto: Reprofoto

PRAHA Hrozivý aligátor v podání slavícího Miloše Zemana patřil k těm veselejším momentům jinak vyhroceného finále prezidentských voleb. Prodejce mobilních telefonů pro seniory, které budoucí hlava státu v posledních dnech propagovala, si nově nabytou pozornost médií a veřejnosti pochvaluje. Prezidentský motiv hodlá ve své kampani používat i do budoucna.

Záznam z oslav prvního kola prezidentských voleb, na němž Miloš Zeman cení zuby a hrozivě gestikuluje na reportérku televize Prima Family, obletěl všechny české zpravodajské servery a úspěch slavil i na sociálních sítích. Nově zvolený prezident ho připomněl i v sobotním televizním rozhovoru s Václavem Moravcem.

Co budoucí hlavu státu vedlo k tomu veřejně propagovat konkrétní značku mobilních telefonů pro seniory? Zástupce prodejce aligátorů – společnosti Adart – popírá, že by se Zemanem měli uzavřenou dohodu o spolupráci.

„S Milošem Zemanem v kontaktu nejsme. Nikdy jsme se sním nesetkali, ani žádným způsobem nespolupracovali. O to více a zároveň mile nás samozřejmě překvapily jeho výroky o našem výrobku,“ říká Jiří Kačírek, marketingový manažer Adartu a dodává: „jsme pochopitelně rádi, že je s naším produktem spokojen a věříme, že jsou spokojeni i ostatní uživatelé, nejen z řad seniorů a politiků.“

Ohlas od zákazníků je podle něj veskrze kladný. „Negativní reakce nezaznamenáváme, lidé se spíše baví vymýšlením bonmotů a koláží týkajících se našich telefonů a politické scény,“ pokračuje Kačírek s tím, že někteří dokonce vytvářejí vlastní vtipné reklamní slogany a vizuály. „Používáme je ve svých propagačních materiálech nebo na internetu,“ říká spokojeně manažer.

ČTĚTE TAKÉ:

Právě virálně šířené vtipy chce Adart využít na propagaci dalšího sortimentu jako například mobilního příslušenství nebo tabletů. Zemanovy výroky totiž zájemce dokážou na web společnosti nalákat. Po jeho prvním vystoupení zaznamenaly stránky Adartu než trojnásobný nápor zvědavců.

Prezident = lepší image a vyšší prestiž

„Prodeje jsou dlouhodobě příznivé, ale samozřejmě očekáváme zvýšený zájem ze strany odběratelů a především zájem koncových uživatelů: seniorů, kteří se se speciálními mobily Aligator zatím nesetkali, nebo váhají,“ věří Kačírek.

Na konkrétnější prodejní statistiky je ale podle něj zatím příliš brzy. Spíše než okamžité navýšení prodejů firma očekává dlouhodobější posílení image a prestiže značky.

„Zaznamenáváme mírně zvýšený zájem o speciální telefony pro seniory s bezpečnostními funkcemi a těší nás, že se o nás dovídají lidé, kteří s tímto druhem mobilů nemají zkušenosti nebo jim nevěnovali příliš pozornosti,“ uzavírá Kačírek

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?