20. února 2015 17:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zeman žádá v novém Superbu víc místa na nohy. Bude prvním zákazníkem

Prezident Miloš Zeman navštívil novou svařovnu Škody Auto v Kvasinách.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman navštívil novou svařovnu Škody Auto v Kvasinách.... | foto: ČTK

KVASINY Škoda Auto spustila v závodě Kvasiny provoz svařovny za 1,7 miliardy určenou pro výrobu modelu Superb. Továrnu si v pátek prohlédl i budoucí první uživatel Superbu třetí generace - prezident Miloš Zeman.

Sériová výroba Superbu by měla začít v řádu týdnů, prezident se má vozem poprvé projet v červnu.

V Kvasinách si jej Zeman osobně vyzkoušel, poseděl na sedadle spolujezdce. Vyjádřil přání, aby nová generace měla pohodlnější přední sedadlo s delším sedákem a více místa pro nohy.

A to prý proto, že když si sedadlo posune dozadu, tak má málo místa na zadním sedadle jeho statný bodyguard. „Chtěl bych poprosit, aby v zájmu mé ochranky to uspořádání bylo takové, že místa na nohy budeme mít dost oba. Ochranka je taky člověk,“ řekl.

Prezident Miloš Zeman navštívil novou svařovnu Škody Auto v Kvasinách....
Prezident Miloš Zeman navštívil novou svařovnu Škody Auto v Kvasinách....

 Přítomný člen představenstva Škody Auto Bohdan Wojnar na to reagoval slovy, že již při vývoji se na tuto okolnost myslelo a ochranka to prý ocení. 

Popelník Zeman v autě podle svých slov vyžadovat nebude. Dodal, že popelník pocházející z trabanta si jako speciální doplněk kdysi nechal jako předseda vlády nainstalovat do Tatry 700.

Škoda Auto a Kvasiny jsou podle Zemana příkladem, že se Česko zaměřením na automobilový průmysl nestalo pouhou montovnou s nekvalifikovanými pracovníky. Zdůraznil, že Superb byl postaven a vyvinut v Česku. 

„Je to české auto, ve kterém má jezdit český prezident. Ať drncá nebo nedrncá. My budeme doufat, že ta poslední verze bude drncat o něco méně,“ řekl Zeman s tím, že drncání jde stejně na vrub špatného stavu českých silnic. 

Slovy o drncání Zeman narážel na svého předchůdce Václava Klause. Ten používal model A8 od Audi a v roce 2007 při návštěvě Kvasin se o první generaci superbu vyjádřil, že drncá.

Lidovky.cz, ČTK