Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zeman žádá v novém Superbu víc místa na nohy. Bude prvním zákazníkem

Prezident Miloš Zeman navštívil novou svařovnu Škody Auto v Kvasinách.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman navštívil novou svařovnu Škody Auto v Kvasinách.... | foto: ČTK

KVASINY Škoda Auto spustila v závodě Kvasiny provoz svařovny za 1,7 miliardy určenou pro výrobu modelu Superb. Továrnu si v pátek prohlédl i budoucí první uživatel Superbu třetí generace - prezident Miloš Zeman.

Sériová výroba Superbu by měla začít v řádu týdnů, prezident se má vozem poprvé projet v červnu.

V Kvasinách si jej Zeman osobně vyzkoušel, poseděl na sedadle spolujezdce. Vyjádřil přání, aby nová generace měla pohodlnější přední sedadlo s delším sedákem a více místa pro nohy.

A to prý proto, že když si sedadlo posune dozadu, tak má málo místa na zadním sedadle jeho statný bodyguard. „Chtěl bych poprosit, aby v zájmu mé ochranky to uspořádání bylo takové, že místa na nohy budeme mít dost oba. Ochranka je taky člověk,“ řekl.

Prezident Miloš Zeman navštívil novou svařovnu Škody Auto v Kvasinách....
Prezident Miloš Zeman navštívil novou svařovnu Škody Auto v Kvasinách....

 Přítomný člen představenstva Škody Auto Bohdan Wojnar na to reagoval slovy, že již při vývoji se na tuto okolnost myslelo a ochranka to prý ocení. 

Popelník Zeman v autě podle svých slov vyžadovat nebude. Dodal, že popelník pocházející z trabanta si jako speciální doplněk kdysi nechal jako předseda vlády nainstalovat do Tatry 700.

Škoda Auto a Kvasiny jsou podle Zemana příkladem, že se Česko zaměřením na automobilový průmysl nestalo pouhou montovnou s nekvalifikovanými pracovníky. Zdůraznil, že Superb byl postaven a vyvinut v Česku. 

„Je to české auto, ve kterém má jezdit český prezident. Ať drncá nebo nedrncá. My budeme doufat, že ta poslední verze bude drncat o něco méně,“ řekl Zeman s tím, že drncání jde stejně na vrub špatného stavu českých silnic. 

Slovy o drncání Zeman narážel na svého předchůdce Václava Klause. Ten používal model A8 od Audi a v roce 2007 při návštěvě Kvasin se o první generaci superbu vyjádřil, že drncá.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...