30. října 2014 8:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Mobily Samsung netáhnou. Zisk firmy se opět propadl a je nejhorší za 3 roky

Centrum společnosti Samsung v Soulu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Centrum společnosti Samsung v Soulu | foto: Reuters

SOUL Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics vykázal ve třetím čtvrtletí nejhorší zisk za poslední více než tři roky. Jak informovala agentura Reuters, důvodem je slabý prodej chytrých telefonů. Zisk společnosti poklesl o 60,1 procenta na 4,1 bilionu wonů (přes 85 miliard korun).

Společnost již na začátku měsíce oznámila, že očekává snížení provozního zisku za třetí čtvrtletí. V současnosti zveřejněná čísla jsou nejhorším výsledkem od druhého čtvrtletí roku 2011. Zisk firmy také klesl již čtvrté čtvrtletí za sebou.

ČTĚTE TAKÉ:

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Jeho podíl na trhu s chytrými telefony však podle údajů Strategy Analytics v posledních dvou čtvrtletích klesl. V segmentu prémiových telefonů ho překonává konkurenční Apple, který nedávno představil nový iPhone 6, v segmentu levnějších přístrojů pak čínští konkurenti Lenovo a Xiaomi.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz