23. května 2017 13:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ŽIVĚ: Dům na Václaváku mizí před očima. Nahradí ho prosklená budova

Stěny domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, který je určen k... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stěny domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, který je určen k... | foto: Repro Ceskenoviny.cz

PRAHA Stěny domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, který je určen k demolici, začal v úterý dopoledne bourat bagr. Kvůli omezení prašnosti kropí sutiny proudy vody. V předchozích dnech dělníci odstraňovali střechu.

Práce na demolici začaly 15. dubna a podle posledních informací vlastníka, společnosti Flow East, budou trvat zhruba tři měsíce.

Jako první mizí boční stěna domu v Opletalově ulici, ze strany ulice je postaveno lešení a dům je zakryt plachtou. V posledním prohlášení firma uvedla, že prvních šest týdnů se bude bourat samotná budova, po zbylých šest týdnů se z místa budou odstraňovat sutiny. Agentura ČTK nabízí z akce záběry webové kamery.

Developer chce poté na místě domu, proti jehož zbourání protestovala část veřejnosti i odborníků, vystavět prosklenou budovu. Novostavba má také zaplnit téměř celý vnitroblok za hotelem Jalta, jenž také vlastní Flow East.

Objekt bude mít devět nadzemních a tři podzemní podlaží. Náklady na projekt dosahují podle společnosti miliardy korun.

Budova k demolici na Václavském náměstí.
Dům, o jehož demolici či zachování se vede spor
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!