Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
19. června 2012 15:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zkrachovala CK Asteri Tour. Na zálohách vybrala přes půl milionu

Letadlo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LIBEREC Liberecký soud vyhlásil úpadek cestovní kanceláře Asteri Tour. Věřitelé teď mají 30 dní na přihlášení svých pohledávek. Klienti kanceláře mohou konečně žádat Evropskou pojišťovnu, u níž je firma pro případ úpadku pojištěna, o vrácení peněz za neuskutečněné zájezdy do Řecka. Firma od nich na zálohách vybrala přes 550 000 korun.

Asteri Tour je novou cestovní kanceláří, která byla v obchodním rejstříku zaregistrována loni v červnu. Od podzimu začala nabízet zájezdy do Řecka, na které se specializuje. Podle Nikolaose Pappase, který 11. května podal insolvenční návrh, měla ale firma problémy s obsazením zájezdů a úhradou závazků vůči letecké společnosti i ubytovatelům v Řecku.

CK za březen a duben údajně nevyplatila mzdu jemu ani jeho kolegyni, navíc mu dluží i splátky půjčky, kterou loni firmě poskytl na rozjezd podnikání v cestovním ruchu. Celkové dluhy firmy přesáhly 1,9 milionu korun.

Majitelka Asteri Tour finanční problémy přiznává. Už v dubnu uzavřela libereckou kancelář a na internetových stránkách vyvěsila sdělení, že prodaných zájezdů bylo tak málo, že nebyly obsazeny do té míry, aby se mohly uskutečnit. Sama ale insolvenční návrh nepodala, jen klienty odkázala na Evropskou pojišťovnu. Zákazníci cestovky teď mají konečně možnost se svých peněz domoci, před vyhlášením úpadku to nebylo možné.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...