20. června 2013 13:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zkrachovalá Farma Bolka Polívky znovu otevře. Hledá se kupec

Farma Bolka Polívky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Farma Bolka Polívky | foto: MAFRA – Anna Vavríková

BRNO Olšanská Farma Bolka Polívky, která je od loňského podzimu v insolvenci, bude na základě požadavku hlavních věřitelů brzy znovu v provozu. Podle konkurzního správce Michala Edla by se měla otevřít do dvou týdnů. Na farmě se nyní uklízí.

"Do 14 dní chceme farmu otevřít a nastartovat. Nyní je potřeba, aby se vše připravilo a uklidilo. Zatím funguje v omezeném provozu," uvedl Edl. Konkurzní správce chce v příštích dnech otevřít restauraci i hotel.

V červenci se bude v Olšanech natáčet druhý díl populárního filmu Dědictví. "Poskytneme prostory pro ubytování," uvedl Edl, který v květnu na věřitelském výboru navrhl, aby byla farma částečně v provozu do doby, než se ji podaří v dražbě prodat. Za nejlepší variantu považuje dražbu farmy jako funkčního celku.

Farma Bolka Polívky

Rozšiřování podniku z peněz EU nakonec zapříčinila bankrot.

"Zájmem věřitelů je, aby podnik normálně fungoval a prodával se jako funkční celek," sdělila mluvčí Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod Kateřina Dobešová. Regionální rada je největším věřitelem farmy.

Podnik by měl podle ní fungovat zejména v letní turistické sezóně. Prodávat se patrně bude až na podzim. "Zatím čekáme na znalecký posudek. Nemohu ale říci, jestli farmu koupí někdo za měsíc nebo za pět měsíců," uvedl Edl.

Bolek Polívka

Na farmě se bude natáčet druhý díl filmu Dědictví.

Turistická atrakce malých Olšan na Vyškovsku se dostala do potíží kvůli tomu, že se Polívka rozhodl rozšířit hotel a postavit wellness centrum, na které dostal dotaci z peněz Evropské unie. Nestačila však na to, aby splatil veškeré pohledávky. Loni na podzim ho proto poslala do insolvenčního řízení Kaláb-stavební firma.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!